Ana SayfaGündemVergi Affında Son Dakika Düzenlemesi!

Vergi Affında Son Dakika Düzenlemesi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen yeni çalışmanın ardından vergi affı çalışmaları için yeni bir düzenlemenin getirildiği öğrenildi. 

Maliye Bakanlığı tarafından bir süredir vergi affı çalışmaları üzerinde yeni düzenlemeler için görüşüldüğü açıklanmıştı. Yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından ilk kez kullanılacak bir düzenlemeye gidildi. Vergi borcunu ödeyemediği için af talebinde bulunan mükellefler hakkında geniş çaplı bir soruşturmanın başlatılmasına karar verildi. Bu soruşturma sonrasında banka hesapları ve mal varlıkları en ince ayrıntısına kadar incelenecek. Bu incelemenin ardından durum değerlendirmesi yapılmasına karar verildi. Mükelleflerin durumlarının iyi olması halinde bu konuda herhangi bir talep kabul edilmeyecek. 

Bir süredir Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu içerisinde affın affı adı ile  yapılan görüşmelerin sürdüğü konusunda önemli çalışmalar yapılmıştı. Yeni af düzenlemesinin alınan ortak karar ve görüşmeler sonrasında hayata geçirildiği öğrenildi. Af düzenlemesi içerisine girecek olan kişilerin mali durumlarının bu konuda yetersiz olduğunun net bir şekilde belirlenmesi gerekecek. Aksi takdirde yapılan af talebinin herhangi bir değerinin olmayacağı belirlendi. Af düzenlemesinin hayata geçirilmesinin ardından mali durumunun kötü olduğu ya da kötüye gideceği yönünde tespit yapılan kişilerin borçları herhangi bir faize ya da enflasyon oranına gerek duyulmaksızın 60 aya kadar tecil ettirilebilecek. 

Ancak bu haktan yararlanmak isteyen kişiler için bir araştırma yapılacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamalar sonrasında tecil hakkı isteyen tüm firmaların bu anlamda mali durumlarının araştırılacağı ve maddi kaynaklarının göz önünde bulundurulacağı ifade edildi. Hükümete yakın şirketlerin kayırılabileceği konusunda da bazı endişelerin ortaya çıkması sonucunda konu tartışmalara açık hale getirildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.