Gündem Vergi Affında Son Dakika Düzenlemesi!

Vergi Affında Son Dakika Düzenlemesi!

Son Güncelleme:

Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen yeni çalışmanın ardından vergi affı çalışmaları için yeni bir düzenlemenin getirildiği öğrenildi. 

Maliye Bakanlığı tarafından bir süredir vergi affı çalışmaları üzerinde yeni düzenlemeler için görüşüldüğü açıklanmıştı. Yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından ilk kez kullanılacak bir düzenlemeye gidildi. Vergi borcunu ödeyemediği için af talebinde bulunan mükellefler hakkında geniş çaplı bir soruşturmanın başlatılmasına karar verildi. Bu soruşturma sonrasında banka hesapları ve mal varlıkları en ince ayrıntısına kadar incelenecek. Bu incelemenin ardından durum değerlendirmesi yapılmasına karar verildi. Mükelleflerin durumlarının iyi olması halinde bu konuda herhangi bir talep kabul edilmeyecek. 

Bir süredir Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu içerisinde affın affı adı ile  yapılan görüşmelerin sürdüğü konusunda önemli çalışmalar yapılmıştı. Yeni af düzenlemesinin alınan ortak karar ve görüşmeler sonrasında hayata geçirildiği öğrenildi. Af düzenlemesi içerisine girecek olan kişilerin mali durumlarının bu konuda yetersiz olduğunun net bir şekilde belirlenmesi gerekecek. Aksi takdirde yapılan af talebinin herhangi bir değerinin olmayacağı belirlendi. Af düzenlemesinin hayata geçirilmesinin ardından mali durumunun kötü olduğu ya da kötüye gideceği yönünde tespit yapılan kişilerin borçları herhangi bir faize ya da enflasyon oranına gerek duyulmaksızın 60 aya kadar tecil ettirilebilecek. 

Ancak bu haktan yararlanmak isteyen kişiler için bir araştırma yapılacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamalar sonrasında tecil hakkı isteyen tüm firmaların bu anlamda mali durumlarının araştırılacağı ve maddi kaynaklarının göz önünde bulundurulacağı ifade edildi. Hükümete yakın şirketlerin kayırılabileceği konusunda da bazı endişelerin ortaya çıkması sonucunda konu tartışmalara açık hale getirildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler