Gündem Ramazanda Et Fiyatları Cep Yakacak!

Ramazanda Et Fiyatları Cep Yakacak!

Son Güncelleme:

Et fiyatlarına yıldan yıla sürekli olarak gelen zamlar sonrasında Ramazan ayında da bu durumun geçerli olacağı ve tüketicilerin ceplerini yakacağı belirtildi. 

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte et fiyatlarında ciddi bir yükseliş meydana gelmeye başladı. Bu durum vatandaşları huzursuz ederken Samsun Kasaplar Birliği Başkanı konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İl genelinde terli mal olan karkas etin kilosunun 30 lira olduğu ancak kasap tezgahlarına girdiği andan itibaren yapılan kar oranları ve zamlar sonrasında 45 liraya kadar çıktığı belirtildi. Sadece 1 yıl içerisinde et fiyatlarına toplam 5 lira zam yapıldığı belirlenirken bu rakamın son derece ciddi bir rakam olduğu ve tartışılması gerektiği masaya yatırıldı. 

Yapılan zam oranları düşünüldüğü zaman Ramazan ayında etin kilosunun 50 liraya kadar çıkabileceği öğrenildi. Et ve Süt Kurumundan ucuz et alındığı konusunu yanıtlayan Kasaplar birliği Başkanı bu konuda bazı sıkıntıları da dile getirdi. Alınan etlerin yüzde 25’lik kısmının ise kemik çıktığı belirtilirken bu durumda yine etin kilosunun 30 liraya denk geldiğini anlattı. Et fiyatlarında meydana gelen yükselişe karşı hükümetin bir önlem almaması durumunda vatandaşların kırmızı et konusunda alım gücünün düşeceği belirtildi. 

Ramazan ayının kasaplar konusunda genellikle fırsat olarak değerlendirilmesinin ardından fiyatların 50 liraya kadar çıkmasının beklendiği açıklandı. Ramazan’da vatandaşların et yiyemeyecekleri belirlenirken konu hakkında önemli bir çalışmanın gerekli olduğuna da dikkat çekildi. Aksi takdirde zor bir sürecin vatandaşları beklediği söyleniyor. Kasapların fiyat artırma konusunda suçlu oldukları ve denetlenmeleri gerektiği belirtildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler