Ana SayfaEkonomi3. Havalimanında Yolun Yarısı Geçildi!

3. Havalimanında Yolun Yarısı Geçildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya genelinde büyük ses getirecek ve dünyada tek olacak olan 3. Havalimanı projesinde her geçen gün ilerleme kaydediliyor. Projenin hedefler doğrultusunda ilerlediğini belirten İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu, projenin Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı projesi olma özelliğini taşıdığının altını çizdi. Projenin yüzde 52’sinin tamamlandığını ve yolun yarısının geride bırakıldığını belirten Akçayoğlu, projenin hayata geçirilme aşamasında 2 bin 800 beyaz yakalı 23 bin 200’de mavi yakalı olmak üzere toplamda 26 bin kişiye istihdam sağladığını, projede çalışan personelin Türkiye’yi bu önemli yapı ile buluşturmak için canla başla çalıştığını söyledi.

İş Güvenliği İlk Sırada

İnşaat sektöründeki en önemli problemlerden birinin iş sağlığı ve iş güvenliği olduğunu belirten Akçayoğlu, kuralların doğru uygulanması ve çalışanların güvenliği konusunda çok hassas olduklarını, iş güvenliğinin olmazsa olmaz olarak görüldüğünü söyledi. Akçayoğlu mevzuatta projede toplamda 96 uzman yeterli olmasına rağmen bu konudaki hassasiyetlerine istinaden 442 kişilik iş güvenliği ve iş sağlığı uzmanı ile çalıştıklarını sözlerine ekledi.

İstihdam Sayısı Artacak

Yaz aylarında çalışan sayısının 30 bin civarına çıkacağını belirten Akçayoğlu, havalimanının tamamlanması ile yan sektörler ile birlikte toplamda 225 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi. Sağlamış olduğu istihdam sayısı ile Türkiye’de bir ilk olan projenin önemine dikkat çeken Akçayoğlu, Türkiye’de başka bir projenin bu özellikleri taşımadığını belirtti. Akçayoğlu projenin tüm özellikleri ile istihdamın lokomotifi konumunda olacağını ve dünyada bir ilk konumunda olduğunu hatırlattı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.