Ana SayfaEkonomiEt Konusunda Son Sözü Çelik Söyledi!

Et Konusunda Son Sözü Çelik Söyledi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden et fiyatları hakkında son sözü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik söyledi. Katıldığı bir televizyon programında konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çelik, söylentilerin asılsız olduğunun altını çizdi. Dönem dönem et konusunda bu tarz spekülatif haberlerin maksatlı olarak çıkartıldığını hatırlatan Çelik, spekülatörlerin bu söylemlerine son vermesi gerektiğini aslı astarı olmayan sözler ile gündemi meşgul etmemesi gerektiğini söyledi. Et konusunu yakından takip ettiğini ve gündemde yer ettiği gibi sıkıntılı bir durum olmadığını belirten Çelik, konunun bakanlık tarafından kontrol altında tutulduğunu vatandaşların et fiyatları konusunda müsterih olmasını istedi.

Et Sıkıntısı Yok

Gündemde yer eden konunun spekülatörler tarafından ortaya atıldığını belirten Çelik, söylentilerin Ramazan ayının başlaması ve mangal sezonu olan yaz döneminin gelmesi ile gündeme taşındığını ancak bol miktarda kesimlik hayvanın yanı sıra besilik olarak da 450 bine yakın hayvanın bulunduğunu, herhangi bir et sıkıntısının söz konusu olmadığını söyledi.

Hayvan Fabrikası Kurulacak

Irk ıslah çalışmaları konusunda da bilgi veren Çelik, Türkiye genelinde 32 ilde en az 500 hayvanlı merkezlerde hayvan üretimi için çalışmaların sürdürüleceğini, hayvan fabrikaları kurulması için bu yeni sistemin uygulanmaya başlanacağını söyledi.

Mera Üreticiye Tahsis Edilecek

Küçükbaş hayvancılık konusunda da çalışmaların yürütüldüğünü belirten Çelik, meralarda hayvancılık yapacak olan üreticilere hayvan başına yüzde 30 oranında destek verileceğini aynı zamanda meraların da üreticiye tahsis edileceğini söyledi. Hayvancılık konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Çelik, et sorunu yaşanmayacağının altını çizdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.