Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden et fiyatları hakkında son sözü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik söyledi. Katıldığı bir televizyon programında konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çelik, söylentilerin asılsız olduğunun altını çizdi. Dönem dönem et konusunda bu tarz spekülatif haberlerin maksatlı olarak çıkartıldığını hatırlatan Çelik, spekülatörlerin bu söylemlerine son vermesi gerektiğini aslı astarı olmayan sözler ile gündemi meşgul etmemesi gerektiğini söyledi. Et konusunu yakından takip ettiğini ve gündemde yer ettiği gibi sıkıntılı bir durum olmadığını belirten Çelik, konunun bakanlık tarafından kontrol altında tutulduğunu vatandaşların et fiyatları konusunda müsterih olmasını istedi.

Et Sıkıntısı Yok

Gündemde yer eden konunun spekülatörler tarafından ortaya atıldığını belirten Çelik, söylentilerin Ramazan ayının başlaması ve mangal sezonu olan yaz döneminin gelmesi ile gündeme taşındığını ancak bol miktarda kesimlik hayvanın yanı sıra besilik olarak da 450 bine yakın hayvanın bulunduğunu, herhangi bir et sıkıntısının söz konusu olmadığını söyledi.

Hayvan Fabrikası Kurulacak

Irk ıslah çalışmaları konusunda da bilgi veren Çelik, Türkiye genelinde 32 ilde en az 500 hayvanlı merkezlerde hayvan üretimi için çalışmaların sürdürüleceğini, hayvan fabrikaları kurulması için bu yeni sistemin uygulanmaya başlanacağını söyledi.

Mera Üreticiye Tahsis Edilecek

Küçükbaş hayvancılık konusunda da çalışmaların yürütüldüğünü belirten Çelik, meralarda hayvancılık yapacak olan üreticilere hayvan başına yüzde 30 oranında destek verileceğini aynı zamanda meraların da üreticiye tahsis edileceğini söyledi. Hayvancılık konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Çelik, et sorunu yaşanmayacağının altını çizdi.

  • Etiketler
  • et
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın