Ana SayfaEkonomiDezavantajlı Kişiler İçin 23 Milyon Avro!

Dezavantajlı Kişiler İçin 23 Milyon Avro!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Toplum içerisinde dezavantajlı konumunda olan kişiler için uygulamaya sokulacak proje sayesinde kişilerin topluma entegrasyonu daha kolay sağlanmış olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi” (DESİP) kapsamında aralarında şiddet gören kadınlar ve engellilerin de bulunduğu dezavantajlı kişiler için kullanılmak üzere 23 milyon avro hibe ayrıldı. Dezavantajlı kişilerin iş hayatına kazandırılması ve iş hayatındaki her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek için hayata geçirilen DESİP, dezavantajlı kişilerin iş hayatına ve kamu istihdam hizmetlerine daha kolay erişim sağlamasını amaçlıyor. Konu hakkında açıklamada bulunan yetkililer projenin hibe ve hizmet olmak üzere iki bileşenden meydana geldiğini, proje kapsamında aralarında madde bağımlılığı olanlar, şiddet gören kadınlar, mevsimlik tarım işçileri, engelliler, evsizler, yaşlılar ve Roman nüfusunun fazla olduğu bölgedeki vatandaşların bu proje kapsamında değerlendirileceğini söylüyor.

Projeler Kabul Edildi

DESİP kapsamında çalışmaların yürütüldüğünü ve rehabilitasyon ve rehberlik hizmetleri gibi projelerin yanı sıra toplumsal önyargıların kırılmasına yönelik faaliyetlerin ön plana alan projelerin kabul edildiğini belirten yetkililer, kâr amacı gütmeyen tüzel kişiliği olan 138 kurum ve kuruluşa toplamda 23 milyon avroluk hibe desteğinin sağlandığını, fondan yararlananların 1 Kasım 2016 tarihi itibari ile projelerine başladığını söyledi.

DESİP kapsamında 16 ilde iş gücü eğilimlerinin araştırıldığını belirten yetkililer, dezavantajlı kişilerin toplumdaki yerine dikkat çekmek amacı ile Edirne ve Gaziantep’te iki kültürel etkinlik düzenleneceğini Ankara’da ise fotoğraf yarışması düzenleneceğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.