Halk Bankası, müşterilerinin her türlü ihtiyaçları için aylık yüzde 1,20’den başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Halk Bankası ihtiyaç kredisi imkanından yararlanmak isteyen bireylerin banka şubelerine gitmeleri, başvuru esnasında ise bankanın bireylerden istediği belgeleri getirmeleri gerekmektedir. Bu belgeler nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi, ikametgah belgesi ve gelir belgesidir.

İhtiyaç kredisi faiz oranları bireylerin alacakları kredi tutarına, vade süresine ve kredi türüne göre değişiklik göstermektedir. Halk Bank’ın emeklilere özel sunduğu Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisinden 48 ay vadeli 10.000 Türk Lirası tutarına  faydalanmak isteyen müşteriler için uygulanan faiz oranı yüzde 1,13’tür. Bu kapsamda banka müşterilerinden kredi tahsis ücreti almamaktadır.

Kamu Çalışanlarına özel düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyasından 48 ay vadeli 10.000 Türk Lirası tutarında yararlanmak isteyen müşteriler için banka yine yüzde 1,13 faiz oranı uyguluyor ancak kredinin binde 5’i kadar yani 50 Türk Lirası kadar kredi tahsis ücreti alıyor.

Emekli Mini İhtiyaç Kredisi kapsamında kredi almak isteyen müşterilerden yüzde 1,12 faiz oranı uygulanıyor. Masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen müşterilerine ise yüzde 1,30 oranında faiz uyguluyor. Ancak masrafsız ihtiyaç kredisinde yine müşterilerden kredi tahsis ücreti alınmıyor. Eğitim giderleri kapsamında Masrafsız Eğitim Kredisi için uygulanan faiz oranı 3 ile 12 ay arasındaki vadelerde yüzde 1,16, 3 ile 48 ay arasında yüzde 1,10’dur. Özel sektörde çalışanlar için hazırlanan Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi için faiz oranı yüzde 1,14’tür.

Halk Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için ise şubelere gitmek gerekiyor. Müşterilerin şubeye giderken yanlarında mutlaka nüfus cüzdanlarını ya da sürücü belgelerini, ikametgahlarını gösteren belgeyi ve gelir belgelerini getirmeleri gerekiyor. Bunlara ek olarak faydalanmak istenen ihtiyaç kredisi kampanyalarına göre ek belgeler talep ediliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın