ING Bank müşterilerinin kredi notuna göre yüzde 1,19’dan başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Havaların ısınması ile birlikte tatile çıkması isteyenler, evlenmek isteyen ancak nakiti olmayanlar, beyaz eşyalarını yenilemek isteyenler ve benzeri gibi durumlar için ING Bank, müşterilerine özel yüzde 1,19’dan başlayan uygun faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. İhtiyaç kredisi faiz oranları bireylerin findeks kredi notuna göre değişkenlik gösteriyor. Findeks kredi notu 1850 puan ve üzerinde olan bireyler için yüzde 1,19 faiz oranı uygulanıyor. Findeks kredi notu 1800 puan ile 1849 puan arasında olanları için yüzde 1,29, 1750 puan ile 1799 puan arasında olanları için yüzde 1,34, 1700 puan ile 1749 puan arasında olanları için yüzde 1,39 ve findeks kredi notu 1600 puan ile 1699 puan arasında olanlar için ise yüzde 1,44 faiz oranı uygulanıyor. ING Bank, ihtiyaç kredisi kapsamında kredi tutarının binde 5’i kadar dosya masrafı talep ediyor. Dosya masrafı bireylerden tek seferlik olmak üzere temin ediliyor.

ING Bank ihtiyaç kredisi başvuru esnasında bazı belgelerin eksiksiz bir şekilde bireylerin yanlarında bulundurmaları gerekiyor. T.C. vatandaşı bireylerin yanlarında nüfus cüzdanlarını ve ikametgah belgelerini getirmeleri gerekiyor. Yabancı uyruklu vatandaşların ihtiyaç kredisi başvuru esnasında yanlarında pasaportlarını ya da oturma izin belgeleri ile birlikte ikametgah belgelerini getirmeleri gerekiyor. Bireylerin bu belgelere ek olarak da gelir dokümanlarını getirmeleri gerekiyor. Eğer çiftçiler ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaksa çiftçilik geliri ek gelir olarak kabul ediliyor. İhtiyaç kredisindan yararlanabilmek için 18 ve üzeri yaşta olmak, kredi başvuruları olumlu sonuçlandığında banka tarafından belirlenmiş olan şartların da sağlanmış olmaları gerekmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın