Akbank, müşterilerine özel ödeme planları ile uygun faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

En uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri ile müşterilerinin eşyalarına yenilemesine, düğün masraflarını en hızlı şekilde halletmelerine olanak sağlayan Akbank, uzun vadede ödeme planları sunuyor.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. 48 ay vadeye kadar kredi ödeme imkanı sunan banka yüzde 1,45’ten başlıyor.

48 ay vadeli 10 bin Türk Lirası ihtiyaç kredisi imkanından yararlanmak isteyen bir bireyin aylık ödeyeceği kredi faiz oranı yüzde 1,45’tir. İhtiyaç kredisi faiz oranları kurdaki dalgalanmalardan etkilenmiyor. 10 bin Türk Liralık kredi için aylık ödenecek kredi miktarı ise 309,01 Türk Lirasına tekabül ediyor. Minimum 1000 Türk Lirası kadar ihtiyaç kredisi imkanı tanıyan banka kredi karşılığında dosya masrafı talep ediyor. Dosya masrafı kredi tutarının binde 5’lik oranı kadardır. 10 bin Türk Lirası için dosya masrafı 50 Türk Lirasıdır.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda banka müşterilerinden bazı belgeler talep ediyor. Bireylerin kredi başvuru esnasında yanlarında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportlarının aslını veya fotokopilerini getirmeleri gerekiyor. Buna ek olarak gelir durumlarını gösteren dokümanların getirilmesi gerekiyor. Ücretli olarak çalışan bireylerin maaş bordrolarını ya da iş yerinin onayladığı net maaş tutarını gösteren belgeyi getirmeleri gerekiyor. Serbest meslek sahibi olan bireylerin vergi levhasını, şirket ortağı olarak istihdam eden bireylerin ise yine vergi levhalarını yahut Ticaret Sicil Gazetesinde bulunan kuruluş ilanının fotokopilerini getirmeleri gerekiyor. Gayrimenkul sahibi olan bireylerin gayrimenkullerini gelir olarak beyan etmeleri durumunda ise tapularının aslını ya da fotokopilerini getirmeleri gerekiyor. Banka gerekli durumlarda ise müşterilerinden kredi başvurusunda ek belgeler isteyebiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın