Ana SayfaKredilerYapı Kredi'den 120 Ay Vadeli Konut Kredisi!

Yapı Kredi’den 120 Ay Vadeli Konut Kredisi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Bankası, 120 ay vadeye kadar olan ödeme planları ile konut kredisi imkanı sunuyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi imkanından yararlanmak için banka şubelerine gitmek, giderken de bankanın konut kredisi kapsamında bireylerden talep ettiğini belgeleri getirmek gerekmektedir. Bu belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir dokümanları, ikametgah belgesi ile birlikte bireylerin satın alacakları evin tapusu olmaktadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranları yüzde 0,97’den başlayıp, vade süresine ve kredi tutarına göre değişiklik göstermeyip, vade süresi boyunca sabit kalmaktadır. Yapı Kredisi Bankası, konut kredisi imkanını maksimum 70 yaşına kadar olan müşterileri için sunup, evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar finansman imkanı sağlamaktadır.

Banka, müşterilerinin gelir durumlarına göre çeşitli ödeme planları sunmaktadır. Müşteriler isterlerse aylık kredi taksit ödemelerini kendi belirledikleri dönemlerde kendi belirledikleri tutarlarda ödeme yapabildiklerini gibi, yine isterlerse ara ödemeler şeklinde ya da belirlenen zamandan önce ödeme yapıp tüm krediyi bitirebilirler. Tek başına konut sahibi olmayan  müşterileri için iki kişilik konut kredisi imkanı sunan banka, müşterilerinin ev hayallerini gerçekleştiriyor.

120 ay vadeli 70 bin Türk Lirası tutarına konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen bireylerin aylık konut kredisi ödemeleri 989,78 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Bu kapsamda uygulanan konut kredisi faiz oranı yüzde 0,97 olup, değişmemektedir. 70 bin Türk Liralık konut kredisi imkanından yararlanmak için ise müşterilerin satın alacakları konutun değerinin en az 87 bin 500 Türk Lirası olmalıdır. Müşterilerinden 545,71 Türk Lirası tutarında ekspertiz raporu için ek ödeme alan banka aynı zaman kredi için kredi tahsis ücreti almaktadır. 70 bin Türk Lirası için kredi tahsis ücreti 350 Türk Lirasına tekabül etmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.