Yapı Kredi’den 120 Ay Vadeli Konut Kredisi!

0

Yapı Kredi Bankası, 120 ay vadeye kadar olan ödeme planları ile konut kredisi imkanı sunuyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi imkanından yararlanmak için banka şubelerine gitmek, giderken de bankanın konut kredisi kapsamında bireylerden talep ettiğini belgeleri getirmek gerekmektedir. Bu belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir dokümanları, ikametgah belgesi ile birlikte bireylerin satın alacakları evin tapusu olmaktadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranları yüzde 0,97’den başlayıp, vade süresine ve kredi tutarına göre değişiklik göstermeyip, vade süresi boyunca sabit kalmaktadır. Yapı Kredisi Bankası, konut kredisi imkanını maksimum 70 yaşına kadar olan müşterileri için sunup, evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar finansman imkanı sağlamaktadır.

Banka, müşterilerinin gelir durumlarına göre çeşitli ödeme planları sunmaktadır. Müşteriler isterlerse aylık kredi taksit ödemelerini kendi belirledikleri dönemlerde kendi belirledikleri tutarlarda ödeme yapabildiklerini gibi, yine isterlerse ara ödemeler şeklinde ya da belirlenen zamandan önce ödeme yapıp tüm krediyi bitirebilirler. Tek başına konut sahibi olmayan  müşterileri için iki kişilik konut kredisi imkanı sunan banka, müşterilerinin ev hayallerini gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ağustos Ev Kredisi Faiz Oranları

120 ay vadeli 70 bin Türk Lirası tutarına konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen bireylerin aylık konut kredisi ödemeleri 989,78 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Bu kapsamda uygulanan konut kredisi faiz oranı yüzde 0,97 olup, değişmemektedir. 70 bin Türk Liralık konut kredisi imkanından yararlanmak için ise müşterilerin satın alacakları konutun değerinin en az 87 bin 500 Türk Lirası olmalıdır. Müşterilerinden 545,71 Türk Lirası tutarında ekspertiz raporu için ek ödeme alan banka aynı zaman kredi için kredi tahsis ücreti almaktadır. 70 bin Türk Lirası için kredi tahsis ücreti 350 Türk Lirasına tekabül etmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın