Ana SayfaGündem120 Ay Vadeli Konut Kredisi Vakıfbank'tan!

120 Ay Vadeli Konut Kredisi Vakıfbank’tan!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıfbank, yıllardır ev hayali kuran müşterilerine özel 120 ay vadeli konut kredisi imkanı sunuyor.

Vakıfbank konut kredisi kapsamında ev sahibi olmak isteyen, bunun için kredi başvurusu yapmak isteyen bireylerin konut kredisi başvurusu için bankanın şubelerine gitmeleri, şubeye giderken de bankanın bireylerden talep ettiği evrakları getirmeleri gerekmektedir. Bu evraklar nüfus cüzdanları ve ikametgah belgelerine ek olarak satın alınan eve ait tapunun aslıdır.

Uygun faizli konut kredisi imkanı sunan Vakıfbank, yüzde 0,92 aylık faiz oranı uygulayıp, faiz oranlarını her vade ve kredi tutarında aynı tutmaktadır. Kredi faiz oranları kurda meydana gelen değişikliklerden etkilenmemektedir.

120 ay vadeli 100 bin Türk Lirası tutarın krediden yararlanmak isteyen bireylerden 800 Türk Lirası değerinde ekspertiz ücreti alınacaktır. Kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alan banka, bu ücreti bir defalık istemektedir. Taşınmaz rehin tesis ücreti talep etmeyen banka, ekspertiz ücretini ortalama olarak hesaplamıştır. Bu ücret satın alınacak evin bulunduğu lokasyona, metrekaresine ve benzeri gibi niteliklere göre farklılık gösterebilmektedir. Ekspertiz ücreti müşterilerden fatura değeri kadar temin edilmektedir. Vakıfbank, hayat sigortası yaptırmak isteyen müşterileri için ortama olarak 170,78 Türk Lirası almaktadır. Hayat sigortalı konut kredisi imkanından yararlanmak isteyenlerin aylık faiz oranları ise yüzde 0,97’dir.

Toplamdaki aylık ve yıllık maliyet oranlarına vergiler, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve faiz dahil edilip hesaplamalar yapılmaktadır. DASK prim miktarı ise evin konumuna, büyüklüğüne göre farklılık gösterip, bu ücret maliyet hesaplamalarına dahil edilmeden hesaplanmaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.