120 Ay Vadeli Konut Kredisi Vakıfbank’tan!

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıfbank, yıllardır ev hayali kuran müşterilerine özel 120 ay vadeli konut kredisi imkanı sunuyor.

Vakıfbank konut kredisi kapsamında ev sahibi olmak isteyen, bunun için kredi başvurusu yapmak isteyen bireylerin konut kredisi başvurusu için bankanın şubelerine gitmeleri, şubeye giderken de bankanın bireylerden talep ettiği evrakları getirmeleri gerekmektedir. Bu evraklar nüfus cüzdanları ve ikametgah belgelerine ek olarak satın alınan eve ait tapunun aslıdır.

Uygun faizli konut kredisi imkanı sunan Vakıfbank, yüzde 0,92 aylık faiz oranı uygulayıp, faiz oranlarını her vade ve kredi tutarında aynı tutmaktadır. Kredi faiz oranları kurda meydana gelen değişikliklerden etkilenmemektedir.

120 ay vadeli 100 bin Türk Lirası tutarın krediden yararlanmak isteyen bireylerden 800 Türk Lirası değerinde ekspertiz ücreti alınacaktır. Kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alan banka, bu ücreti bir defalık istemektedir. Taşınmaz rehin tesis ücreti talep etmeyen banka, ekspertiz ücretini ortalama olarak hesaplamıştır. Bu ücret satın alınacak evin bulunduğu lokasyona, metrekaresine ve benzeri gibi niteliklere göre farklılık gösterebilmektedir. Ekspertiz ücreti müşterilerden fatura değeri kadar temin edilmektedir. Vakıfbank, hayat sigortası yaptırmak isteyen müşterileri için ortama olarak 170,78 Türk Lirası almaktadır. Hayat sigortalı konut kredisi imkanından yararlanmak isteyenlerin aylık faiz oranları ise yüzde 0,97’dir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Toplamdaki aylık ve yıllık maliyet oranlarına vergiler, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve faiz dahil edilip hesaplamalar yapılmaktadır. DASK prim miktarı ise evin konumuna, büyüklüğüne göre farklılık gösterip, bu ücret maliyet hesaplamalarına dahil edilmeden hesaplanmaktadır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...