Kuveyt Türk Katılım Bankası, bir öğrencinin eğitim gördüğü süre zarfı boyunca karşılanması gereken, ihtiyaç duyulan tüm giderler için ihtiyaç finansmanı imkanı sunuyor.

Çocuklarını okullarına gönderebilmek, onların konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmek, beslenmeleri için nakit arayan ailelerin yardımına koşan Kuveyt Türk Katılım Bankası öğrencilerin eğitimleri için uygun kar payı oranları ile ihtiyaç finansmanı olanakları sunuyor. İlköğretimden lise eğitimine, üniversite eğitiminden yüksek lisans eğitimine, bunların yanı sıra çeşitli türlerde dil eğitimleri için imkanlar tanıyan banka uygun ödeme planları ile müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. 48 ay vadeye kadar ödeme planı seçenekleri banka, öğrencilerin eğitimlerini en iyi koşullarda görmesi için finansman desteği veriyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası eğitim finansmanından yararlanmak isteyen müşteriler proforma faturalar ile birlikte kullandırım yapabilmektedirler. Öğrencilerin eğitim gördükleri kurum ile Kuveyt Türk arasında protokol yapılabilir, bunun sonucunda ise müşterilere alternatif finansman seçenekleri sunulmaktadır.

48 ay vadeli ödeme planı seçeneği ile 10 bin Türk Lirası değerinde Kuveyt Türk eğitim finansmanı imkanından yararlanan bireylerin aylık ödemeleri 296,26 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Bu finansmanda uygulanan kar payı oranı yüzde 1,27 olmaktadır. Yine benzer şekilde aynı ödeme planı ile 5 bin Türk Lirası ya da aynı tutarı 24 ay vadeli ödeme planı ile almak isteyen bireylerin ödeyecekleri aylık kar payı oranları da yüzde 1,27 olmaktadır. Eğitim finansmanı kar payı oranlarını vade süresi ile kredi tutarına göre değişiklik yapmayıp, sabit tutmaktadır. Kuveyt Türk eğitim finansmanı başvurusu yapacak bireylerin ise banka şubelerine gitmeleri, giderken de yanlarında nüfus cüzdanlarını, eğer öğrenciler 18 yaşında küçükse anne, baba ya da büyüklerinden birinin nüfus cüzdanları, öğrencilerin eğitim gördükleri okuldan eğitim gördüklerine dair belge ile birlikte ikametgah belgelerini getirmeleri gerekmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın