Halkbank, uygun vade ve uygun faiz oranları ile müşterilerine özel Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası düzenledi.

Müşterilerinin ev hayallerini gerçekleştirmek için uygun faiz oranları ve çeşitli seçeneklerde kredi taksit ödemeleri ile birlikte Halkbank konut kredisi sunuyor. 120 ay vadeye kadar kredi taksitlendirme seçenekleri bulunan konut kredisi kampanyasında müşteriler isterlerse eşit taksit periyotları ile isterlerse de kendi belirledikleri kredi taksit tutarları ile ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Halkbank konut kredisi faiz oranları yüzde 0,80’den başlamaktadır. 3 ile 36 ay arasında ödeme yapmak isteyen bireyler için Halkbank yüzde 80 oranında, 37 ile 120 ay arasında ödeme yapmak isteyen bireyler için ise yüzde 0,89 oranında faiz uygulamaktadır. Yıllık maliyet oranları ise faiz, ekspertiz ücreti, tahsis ücreti ve ipotek tesis ücretini kapsamaktadır. Kredi tahsis ücreti Banka Sigorta Muamele Vergisi’den muaf tutulmuştur. 650 Türk Lirası tutarında ekspertiz ücreti alan Halkbank 155,76 Türk Lirası tutarında da ipotek tesis ücreti almaktadır. Ekspertiz ücreti, konut sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası prim tutarlarına ve satın alınacak evin bulunduğu konuma, büyüklüğüne ve benzeri gibi niteliklere göre farklılık göstermektedir.

Hayat sigortası ücretleri ise ortalama 210 Türk Lirası tutarındadır. Bu ücret müşterinin yaşına, cinsiyetine, bankadan temin ettiği kredi miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Hesaplı Evim Konut Kredisi Başvurusu yapacak bireylerin banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Söz konusu kampanya diğer bankalardan olan transfer işlemlerinde ve yeniden finansmanlarda kullandırılmayıp, yeni kredi çekimlerinde kullandırılacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın