Ana SayfaKredilerKredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
K

-

Kredi çekmek isteyen bir bireyin kredi çekerken karşısına çıkan sorunlardan biri de kredi notudur. Bireylerin kredi kullanımlarda kredi notu çok önemli bir unsur olmak ile birlikte, bankaların en önemli değerlendirme ölçütlerinden biridir. Kredi notu düşük olan bireyler bankalardan kredi temin etmekte zorlandıkları için kredi notlarını nasıl yükseltebileceklerini araştırıp, çıkar yolu arayışı içerisinde giriyorlar. Bizde bu yazımızda “Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?” sorusunun cevabını anlatacağız.

İlk olarak ödemekte güçlük çektiğiniz kredi ödemelerinde aksaklıklar yaşadıysanız bunları düzene sokmanız gerekmektedir. Kredi ödemelerinde aksamalar yaptığınız her durumda kredi notunuz hep düşecek, bankalar tarafından olumsuz karşılanacaksınız.

Aylık kredi taksitlerinizi gelir durumunuza göre yapmanız gerekmektedir. Eğer kredi ödemeleriniz aylık gelir durumunuzu geçiyorsa ya kredi taksit tutarını düşürmelisiniz ya da vadenizi uzatmalınız. Kredi vadelerini uzattığınız durumlarda ise geri ödeme yapacağınız tutarda artış olsa da aylık taksitleriniz düşecek, daha kolay ödemeler gerçekleştirecek ve bankalarda sorun yaşamayacaksınız.

Eğer birden fazla kredi borcunuz mevcut ise aylık kredi ödemelerinde zorluk çekmeniz çok normal. Gelir gider takvimleri uymayabilir, ödemeleri unutabilir ya da birisini ödemekte zorluklar çekebilirsiniz. Böyle durumlarda tüm kredi borçlarınızı bir kredide birleştirerek tek bir yere ve aynı tarihlerde ödemelerinizi gerçekleştirebilir, yine vade sürenizi uzatma talebinde bulunarak aylık ödeme tutarlarınızı düşürebilirsiniz.

Kredi ödemelerinde bir günlük bir aksama dahi kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir. Bu sebepten ötürü kredi ödemlerinizi zamanında ve eksiksiz yapmanız yararınıza olacaktır. Bu gibi durumlarda da öncesinde kendinize ödeme planları oluşturmalısınız.

Eğer kredi ödemelerinizi geciktirip banka tarafından takibe düştüyse Kredinin Takibe Düşmesinde Yapılması Gerekenler yazımıza göz atabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol