Ana SayfaBanka İş İlanları2017 Mayıs Banka Personel Alımları

2017 Mayıs Banka Personel Alımları

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Gençlerde işsizliğin çok arttığı bu dönemde istihdamın önemli bir parçası olan bankalarda son zamanlarda personel alımı için iş ilanı açmamaktadır. Hatta özel bankalarda işten çıkarmalar bile görülebilmektedir. Ekonomik durgunluğa bağlanabilecek bu sebep, üniversiteden yeni mezun olan ve hayali bankada çalışmak olan tüm gençleri hüsrana uğrattı. Fakat yakın zamanda özellikle devlet tarafından açıklanan teşvik ve istihdam paketleri ile bu genç işsizliğinin önüne geçilmek isteniyor. Bankalar da bu adımlara destek olarak banka sınavları yapmaya başladılar.

2017 Mayıs Ayı Banka Personel Alım İlanları

Bu bölümde ise bankaların Mayıs 2017 tarihinde açmış olduğu banka iş ilanları bölümünü inceleyeceğiz. Bankaların iş ilanlarını kısaca şöyle sıralayabiliriz:

QNB Finansbank; en az lise mezunu, bankacılık ürünlerinin satışının yapabilecek saha satış elemanı arıyor. Müşteri odaklı ve takım çalışmasına uyumlu hareket edecek ve 30 yaşını aşmamış kişilerden alınacak kişilerin bankanın sitesinden başvuru yapması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası; uzman yardımcısı ve müfettiş yardımcısı alım sınavı ile bankanın nitelikli kadrosuna personel arıyor. Yabancı dil bilgisinin istendiği müfettiş yardımcılığı ve uzman yardımcılığı kadrosu için KPSS şartı yok. Adaylar bankanın ayrı yaptığı sınava girmek zorunda.

Şekerbank; takım çalışmasına uyumlu, iletişim becerisi yüksek, şehirlerarası konaklama sıkıntısı çekmeyecek ve tercihen 4 yıllık mezunların alınacağı mobil satış ekibinde ve sahada satış yapacak takım arkadaşları arıyor. Başvuru için bankanın internetteki insan kaynakları sayfasından başvuru yapılmalı.

Fibabanka; Tarım bankacılığı işlemlerini yürütebilecek, takım çalışmasına yatkın, araç kullanabilen, esnek çalışma saatine uyabilecek çalışma arkadaşları arıyor. Bu kadro için çalışmak isteyen kişilerin bankanın internet sitesinden başvuru yapması gerekiyor.

Garanti Bankası; en az lise mezunu güvenlik görevlisi arıyor. Deneyimli veya deneyimsiz tüm adayların bankanın internet sitesinden başvuru yapabileceği kadro için deneyimli adaylar için 28, deneyimsiz adaylar 25 yaş şartı aranıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.