Ana SayfaEkonomiKredi Borcu Olan Vatandaşlara Müjdeli Haber!

Kredi Borcu Olan Vatandaşlara Müjdeli Haber!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kredi borcu olanlara müjdeli haber geldi. Bankalar tahsil edemedikleri kredi borçlarını varlık yönetim şirketlerine devrediyor. Varlık yönetim şirketleri ise kredi borcu olan bireylere geri ödemelerde çeşitli kolaylıklar sağlıyor.

Bankalara kredi borcu olan vatandaşların borçlarını ödeyememesi durumlarını kapsamında resmi gazeteler yayınlanan haberlere göre, bankalar bireylerin kredi borçlarını varlık yönetim şirketlerine devretti. Bankalar ortalama toplamda 2 milyon kredi borcunu tahsil edemiyordu. Tüm borçlar şirketlere devredildi. Şirketler ise kredi borçlarının ödemelerini yapmak isteyen ya da tamamını kapatmak isteyen vatandaşlar için çeşitli ödeme planları, uzun vadeler ve taksit olanakları sağlıyor. Varlık yönetim şirketleri, bugüne kadar toplamda 500 bin vatandaşların kredi borçlarını kapatmasına imkanlar tanıdı.

Kredi Borçları 90 Gün Sonra Varlık Şirketlerine Devrediliyor

Bankalardan kredi almak için başvuru yapan ve olumlu sonuçlanan ancak sonrasında bazı sebeplerden dolayı kredi ödemelerini gerçekleştiremeyen bireyler için yasal takip süreci başlamaktadır. Yasak takip sürecinden sonra bankalar bazı kredi borçlarının tahsil işlemlerini yapabiliyorken bazı kredi borçlarını tahsil edememektedir. Bu gibi durumlarda yani kredi borçlarının geri alınamaması durumunda borçlar varlık şirketlerine devredilip, borçların ilgili kurumu şirketler olmaktadır.

Varlık yönetim şirketleri ilgili kurumlarca denetim altına alınmaktadır. Denetimler sonucunda şirketlerin 16,4 milyar lira tutarında bireysel kredi, 28,7 milyar lira tutarında ise ticari kredi alacakları bulunuyor.

Varlık yönetim şirketleri bankalara göre kıyaslandığı zaman kredi borçlarında daha avantajlı geri ödeme planları oluşturduğu görülmekte. Bireyler kredi borçlarını daha rahat ödeme yapma olanaklarına sahip oluyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,217TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.