Türkiye İş Bankası, uygun faiz oranları ile günde 5 Türk Lirası ödemeler ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi.

Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile beraber bayrama özel ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası, yüzde 1,25’ten başlayan ihtiyaç kredisi faiz oranları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına destek oluyor.

1300’den fazla şubesi ve uzman kadrosu ile müşterilerinin her zaman yanından olan, kişiye özel kredi kampanyaları düzenleyen banka, anında kredi başvurusu sunup çeşitli ödeme seçeneği imkanları tanıyor.

4 Temmuz 2017 Salı gününe kadar devam edecek olan Bayram kapsamındaki ihtiyaç kredisi kampanyasına başvurularını sms ile gerçekleştirmek isteyen bireylerin NAKİT, TC kimlik numarası, kredi miktarını ve gelir miktarlarını birer boşluk bırakarak 4402’y göndermeleri gerekmektedir. İnternet ya da mobil şubeden, ATM’lerden, bankanın telefon şubesinden de başvuru yapma imkanı sağlayan İş Bankası, şubelere gidip başvurularını gerçekleştirmek isteyen bireylerin yanlarına gelir dokümanlarını, nüfus cüzdanlarını getirmelerini talep etmektedir. Bu belgeleri getiren bireylerin kredi alma süreçleri hızlanmaktadır.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi imkanı sağlayan Türkiye İş Bankası, bireylerden kefil şartı aramamaktadır. Kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’lik payı kadar  alınıp, bu ücrete BSMV dahil edilmeden hesaplanmaktadır. Sigorta ücretleri ise müşteri özelinde farklılık göstermektedir.

Örneğin; 48 ay vadeli ödeme planı ile 5.000 TL anında ihtiyaç kredisi almak isteyen bireyin aylık kredi ödemesi 148,38 Türk Lirasına, aylık faiz ödemesi yüzde 1,29’a tekabül etmektedir. Sigorta ücretini banka 35 yaşındaki bir müşterini baza alarak hesaplama yapmaktadır. Bu kapsamda bu ücret ortalama  166,65 Türk Lirası olup, en doğru ücreti banka şubelerine gidip, ilgili kişilerle konuşup, hesaplayarak öğrenmeniz gerekmektedir. 5.000 Türk Lirası için istenilen kredi tahsis ücreti ise 26,25 Türk Lirası değerindedir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın