Kuveyt Türk , Bankada Kampüs Projesi ile Öğrencilere İstihdam Olanağı Sağlıyor

Kuveyt Türk Katılım Bankası, üniversite öğrencilerine yönelik istihdam ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında banka personel alımları gerçekleştireceğini duyurdu.

İstihdam ve Sosyal Sorumluluk Projesi (Bankada Kampüs) Ne Demek?

Bankacılık sektörüne, özellikle de katılım bankacılığına ilgi duyan öğrencilerin yetiştirilmesi, staj imkanı sağlanması, mezun olduklarında da iş imkanının sağlanmasıdır.

Kuveyt Türk tarafından, mezun olduktan sonra kariyer hedeflemeyi düşünen öğrencileri düzenlemiş yetiştirme programlarına katılmaya davet etmektedir. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde 3. sınıf öğrencisi olma koşulu ile başarı odaklı çalışma performansı gösteren, takım çalışmalarında başarılı, iletişim yetenekleri gelişmiş olma kriterleri sunulmuştur. Bu programda öğrenciler  yıl boyunca haftada 1 ya da 2 günlük periyotlarda İstanbul’daki şubelerde yahut genel müdürlük birimlerinde part-time olarak istihdam edilirler. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın düzenlediği Bankada Kampüs programı öğrenciler mezun olan kadar sürer.

Öğrenciler mezun olduktan sonra gösterdikleri performansa bağlı olarak işe alım süreci başlar.

Öğrencilere bazı kriterler sunulmuştur. Öğrencilerin ülkemizin önde gelen üniversitelerin örgün öğretim veren lisans bölümlerinde 3 ya da 4. sınıf öğrencisi olması istenmiştir. İstenilen bölümler İİBF, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve benzeri gibi bölümlerdir.

Öğrencilerin ders programlarının haftada bir ya da iki gün çalışmaya uygun olması gerekmektedir. Banka ingilizce bilenleri ön değerlendirme kapsamında değerlendirecektir. Analitik düşünme yeteneklerinin gelişmiş olunması, takım çalışmalarında başarılı olunması gibi kriterlerin yanına faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli olunması gerekmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ilgili bankada kampüs projesi detaylarına ve başvurusuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/is-ilani/kuveyt-turk-katilim-bankasi-a-s-bankada-kampus-2017-istanbul-1710869?

İlgili:  Türkiye Finans Katılım Bankası Yeni Personeller Arıyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.