Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı Başvurusu ve Detayları

0

Türkiye Finans Katılım Bankası, 48 ay vadeli ve uygun kar payı oranları ile müşterilerinin tatillerinden eğitimlerine, beyaz eşyalarından mobilyalarına, sağlıklarından tüm ihtiyaçlarına yönelik ihtiyaç finansmanı imkanı sağlıyor.

Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı kar payı oranları yüzde 1,39’dan başlayıp, müşterilerinin tercih ettikleri ödeme sürelerine göre farklılık gösteriyor. Banka ihtiyaç finansmanı başvurusu esnasında bireylerden gelir durumlarını gösteren dokümanları talep ediyor. Gelir dokümanları müşterilere verilebilinecek kredi tutarını, aylık ödenebilecek maksimum finansman tutarını belirmede yardımcı oluyor. Uygun ödeme planları ile müşterilerle banka arasında hem herhangi bir problem oluşması önleniyor hem de ödemelerin düzenli ödenmesi, aksamama olmaması sağlanıyor.

48 ay vadeli ihtiyaç finansmanı imkanı ile tüm ihtiyaçlara çözüm bulmayı, müşterilerinin yanında olmayı, en uygun ihtiyaç finansmanı vermeyi hedefleyen Türkiye Finans Katılım Bankası, cüzi miktarda tahsis ücreti yani dosya masrafı ücreti alıyor. Dosya masrafı ücreti finansmanın binde 5’i kadardır. Bu ücreti banka her finansmanda, tek seferlik almaktadır. Ancak bazı durumlarda alınmayabiliyor. Banka aylık ve yıllık maliyet oranlarına tahsis ücretini ve vergileri dahil edip hesaplıyor. Ancak maliyet oranlarına sigorta masrafları dahil edilmiyor. Sigorta masrafları müşteri özelinde farklılık gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç finansmanı başvurusu sırasında ön kefil şartı aranmasa da bankanın incelemeleri ve değerlendirmeleri sonucunda kefil talep edilebiliniyor. Yine müşterilerden ek belgeler de talep edilebiliniyor. Bu nedenle ihtiyaç finansmanından yararlanacaksanız banka şubelerine gitmeniz, ilgili kişilerle görüşüp kendinize en uygun ihtiyaç finansmanı ve ödeme planlarını belirlemeniz gerekmektedir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın