Ana SayfaKredilerTürkiye İş Bankası'ndan Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi!

Türkiye İş Bankası’ndan Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye İş Bankası, eşit taksit, ayda bir, üç ayda bir ödeme periyotları seçenekleri ile torunları, çocukları ile tatile çıkmak isteyen, küçük yatırım yapmak isteyen ya da küçük bir arabam olsun diyen emeklilere özel Emekli Kredisi imkanı sağlıyor.

Türkiye İş Bankası Emekli Kredisi için bireylerin emekli sandığı, SSK ve bağ-kur gibi T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaş ödemelerini bankaya aktarmaları, alınan maaşların ayda bir ödenmesine ilişkin olarak ayda bir olacak şekilde taksit ödemeli ya da maaşların üç ayda bir ödenmesi ilişkin olarak 3 ay da bir olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Emekli müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyası faiz oranları yüzde 1,50 olarak belirlenmiştir. Belirlenen kredi vadesi ise maksimum 48 aydır. Banka alınan kredi tutarının belli bir oranı kadar kredi tahsis ücreti tahsis etmektedir. Bu oran binde beştir. Kredi tahsis ücreti bireylerden bir kez alınıp, bir daha alınmamaktadır. Kredi tahsis ücretine Banka Sigorta Muamele Vergisi dahil edilmemektedir.

Emekli kredisi başvurusunda bireylerin başvuru formlarını, T.C. kimlik numaralarının yazılı olduğu nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinden herhangi birinin aslı ya da fotokopisi, emekli tanıtım kartlarını, SGK kaydı olmayan veya gelirlerini doğrulayamayan bireylerin gelir belgelerini getirmeleri gerekmektedir. Kredi başvuruları banka şubelerinden gerçekleşmektedir. Belgelerini eksiksiz, tam getiren bireylerin kredi alma işlemleri daha hızlı gerçekleşmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.