Türkiye İş Bankası, eşit taksit, ayda bir, üç ayda bir ödeme periyotları seçenekleri ile torunları, çocukları ile tatile çıkmak isteyen, küçük yatırım yapmak isteyen ya da küçük bir arabam olsun diyen emeklilere özel Emekli Kredisi imkanı sağlıyor.

Türkiye İş Bankası Emekli Kredisi için bireylerin emekli sandığı, SSK ve bağ-kur gibi T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaş ödemelerini bankaya aktarmaları, alınan maaşların ayda bir ödenmesine ilişkin olarak ayda bir olacak şekilde taksit ödemeli ya da maaşların üç ayda bir ödenmesi ilişkin olarak 3 ay da bir olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Emekli müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyası faiz oranları yüzde 1,50 olarak belirlenmiştir. Belirlenen kredi vadesi ise maksimum 48 aydır. Banka alınan kredi tutarının belli bir oranı kadar kredi tahsis ücreti tahsis etmektedir. Bu oran binde beştir. Kredi tahsis ücreti bireylerden bir kez alınıp, bir daha alınmamaktadır. Kredi tahsis ücretine Banka Sigorta Muamele Vergisi dahil edilmemektedir.

Emekli kredisi başvurusunda bireylerin başvuru formlarını, T.C. kimlik numaralarının yazılı olduğu nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinden herhangi birinin aslı ya da fotokopisi, emekli tanıtım kartlarını, SGK kaydı olmayan veya gelirlerini doğrulayamayan bireylerin gelir belgelerini getirmeleri gerekmektedir. Kredi başvuruları banka şubelerinden gerçekleşmektedir. Belgelerini eksiksiz, tam getiren bireylerin kredi alma işlemleri daha hızlı gerçekleşmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın