Gündem Bugün Benzine Uygulanan Zammın Ardından Motorine de Zam Geliyor

Bugün Benzine Uygulanan Zammın Ardından Motorine de Zam Geliyor

Son Güncelleme:

Dün benzin fiyatlarına yapılan zammın ardından yarından itibaren geçerli olacak şekilde motorin fiyatlarına da yaklaşık olarak 10 – 11 kuruş civarında zam yapılması planlanıyor. Aynı zamanda otogazda da pompa satış fiyatları üzerinden 8 kuruşluk bir indirim uygulaması gerçekleştirilecek.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası olan PÜİS tarafından yapılan açıklamada, motorin fiyatlarında 6 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 – 11 kuruş civarında bir zam beklendiği bildirildi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bu açıklamada rafineri çıkış fiyatlarında bir değişiklik beklemesi sebebiyle 6 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde benzinin pompa fiyatında yaklaşık olarak 10 – 11 kuruş civarında bir zam beklentisi olduğu, motorinin pompa satış fiyatında ise herhangi bir zam beklentisi olmadığı bildirildi.

Benzinin litre fiyatı için dün 13 kuruş civarında bir zam yapılmıştı.

Otogaz İçin İndirim Yapılacak!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) yapmış olduğu açıklamada ayrıca otogaz fiyatlarına da değinerek,  6 Temmuz 2017 tarihinde otogaz fiyatları için yaklaşık olarak 8 kuruş civarında bir indirim yapılması beklendiği bildirildi.

Sendikanın twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamasında rafineri çıkış fiyatlarında bir değişiklik beklenmesi sebebi ile 6 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde otogaz fiyatında da yaklaşık olarak 8 kuruş indirim beklentisi olduğu ve benzinin pompa satış fiyatında ise herhangi bir fiyat değişikliği beklenmediği ifade edildi.

Benzin ve motorin fiyatlarında yaşanan 10 kuruş ila 13 kuruşluk zam sonrasında, otogaz fiyatlarında da yarın itibariyle 8 kuruşluk yeni bir indirime gidileceğinin bilgisi paylaşıldı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler