Bayram HGS Cezaları Gönderildi!

PTT tarafından 2016 yılı içerisinde araç sahiplerine, HGS gişelerinden yapılan cezalı geçişler için yaklaşık olarak 1 milyon 352 bin 264 tane tebligatın düzenlemesi yapılarak gönderildi. İdari para cezasının tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde araç sahipleri tarafından cezaları ödendiği takdirde, geçiş ücretinin dışında 10 kat olan idari para cezası üzerinden yüzde 25 oranındaki indirim hakkından faydalanabilmesi sağlanacak.

PTT A. Ş. tarafından 2016 yılı içerisinde HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) gişelerinden cezalı olarak yapılan geçişler hakkında yaklaşık 1 milyon 352 bin 264 adet tebligat düzenlemesi gerçekleştirilerek araç sahiplerine iletildi.

PTT A. Ş.’nin konu üzerine yapmış olduğu açıklamada sorumluluğu KGM’ye (Karayolları Genel Müdürlüğü) ait olan ücretli yollardan, herhangi bir ücret ödemeden geçiş yapan ve yasal süre olan 15 günlük süre zarfı içerisinde HGS ürünü satın almayan ya da bakiyesini güncellemeyen araç sahiplerine, giriş-çıkış yapmış oldukları iki gişe arasındaki ücrete göre KGM Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun gereğince cezai işlem uygulandığı hatırlatılarak, geçtiğimiz yıl içerisinde HGS gişelerinden bu şekilde geçiş yapan 1 milyon 352 bin 264 araç sahibine tebligat düzenlenerek gönderildiği bildirildi.

HGS Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

PTT ayrıca yapmış olduğu açıklamasında, araç sahipleri tarafından söz konusu olan bu HGS ihlali geçiş ceza tebligatlarına itiraz edilmesi halinde 0850 460 60 60 numaralı HGS Çağrı Merkezini aramaları ya da hgs@kgm.ptt.gov.tr e-posta adresine mail atmaları gerektiği ifade edildi.  Yapılan bu itirazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından incelemeye alınacağı ve gerekli görüldüğü takdirde düzeltme yapılacağı bilgisine de yer verildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.