Ana SayfaGündemAlbayrak: Türkiye, Enerjide Oyun Kurucu Konumunda

Albayrak: Türkiye, Enerjide Oyun Kurucu Konumunda

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamasında, Türkiye’nin bölgesel enerji projelerinde bir oyun kurucu ve güvenilir ortak olarak en önemli bölgesel başrol olduğunu dile getirdi.

Dün 22’ncisi gerçekleştirilen Dünya Petrol Kongresi kapsamındaki Dewhurst Ödül Töreni’nde konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  9 ay önce düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi’nin ardından yeniden İstanbul’da bir araya gelindiğine vurgu yaparak, söz konusu olan bu kongrenin gaz ve petrol endüstrisi olimpiyatları olarak adlandırıldığını açıkladı.

Berat Albayrak kongre boyunca gaz ve petrol endüstrisi olimpiyatlarına dair birçok konuda konuşabilmek için imkan olacağını söyleyerek, katılımcılar arasında bu endüstride birçok başarıya imza atmış ve tecrübe sahibi olan profesyonellerin olduğunu dile getirdi.

Ayrıca bu kongreyi üstlendiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkürlerini sunan Berat Albayrak, konuşmalarında Türkiye’nin enerji sektörüne ve yatırımlarına yönelik önemli bilgilerine de yer verdi. Enerji sektöründe bir talep artışı yaşadıklarını ifade eden Albayrak, elektrikte var olan kurulu gücün son 15 yıl içerisinde 3 katına çıktığını açıklamalarına ekledi.

Tüm bunların yanı sıra konuşmalarında anahtar ülke ifadesini kullanan Berat Albayrak, Türkiye’nin bölgesel enerji projelerinde bir oyun kurucu ve güvenilir ortak olarak en önemli bölgesel başrol olduğunu da belirterek, refaha, barışa ve arz güvenliğine katkı sağlandığı takdirde Türkiye’nin de yatırımları desteklemeye devam edeceğini dile getirdi.

23. Dünya Enerji Kongresi’ndeki mottonun “Barış İçin Paylaş” olduğunu hatırlatan Albayrak, bu kongrede ise mottonun “Enerjinin Anahtarı Türkiye” olarak belirlendiğini söyledi.     

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.