Gündem Albayrak: Türkiye, Enerjide Oyun Kurucu Konumunda

Albayrak: Türkiye, Enerjide Oyun Kurucu Konumunda

Son Güncelleme:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamasında, Türkiye’nin bölgesel enerji projelerinde bir oyun kurucu ve güvenilir ortak olarak en önemli bölgesel başrol olduğunu dile getirdi.

Dün 22’ncisi gerçekleştirilen Dünya Petrol Kongresi kapsamındaki Dewhurst Ödül Töreni’nde konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  9 ay önce düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi’nin ardından yeniden İstanbul’da bir araya gelindiğine vurgu yaparak, söz konusu olan bu kongrenin gaz ve petrol endüstrisi olimpiyatları olarak adlandırıldığını açıkladı.

Berat Albayrak kongre boyunca gaz ve petrol endüstrisi olimpiyatlarına dair birçok konuda konuşabilmek için imkan olacağını söyleyerek, katılımcılar arasında bu endüstride birçok başarıya imza atmış ve tecrübe sahibi olan profesyonellerin olduğunu dile getirdi.

Ayrıca bu kongreyi üstlendiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkürlerini sunan Berat Albayrak, konuşmalarında Türkiye’nin enerji sektörüne ve yatırımlarına yönelik önemli bilgilerine de yer verdi. Enerji sektöründe bir talep artışı yaşadıklarını ifade eden Albayrak, elektrikte var olan kurulu gücün son 15 yıl içerisinde 3 katına çıktığını açıklamalarına ekledi.

Tüm bunların yanı sıra konuşmalarında anahtar ülke ifadesini kullanan Berat Albayrak, Türkiye’nin bölgesel enerji projelerinde bir oyun kurucu ve güvenilir ortak olarak en önemli bölgesel başrol olduğunu da belirterek, refaha, barışa ve arz güvenliğine katkı sağlandığı takdirde Türkiye’nin de yatırımları desteklemeye devam edeceğini dile getirdi.

23. Dünya Enerji Kongresi’ndeki mottonun “Barış İçin Paylaş” olduğunu hatırlatan Albayrak, bu kongrede ise mottonun “Enerjinin Anahtarı Türkiye” olarak belirlendiğini söyledi.     

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,131BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler