Ana SayfaGündemYerli Otomobil İçin ATO Tarafından Zirve Yapılacak!

Yerli Otomobil İçin ATO Tarafından Zirve Yapılacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk Yerli Otomobil Zirvesi’ne, Ankara Ticaret Odası (ATO) en sahipliği yapacak. ATO ve OSTİM tarafından ortak olarak gerçekleştirilecek olan bu zirveye, konunun tüm tarafları katılacak.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye hükümetinin yerli otomobil hakkındaki politikası üzerinde daha fazla çalışarak netleştirmesi gerektiğini, olağanüstü işler başaran yerli üreticilerin yeteri kadar desteklenmesi halinde yerli otomobilin bir hayal olmayacağını açıkladı.

ATO Başkanı Gürsel Baran, OSTİM Başkanı olan Orhan Aydın’ın davet etmesi ile gitmiş olduğu OSTİM’de öncelikle Orhan Aydın’ı, ardından da uzay, savunma, havacılık ve makine sanayisine ilişkin özgün sistem, teknoloji ve cihazlar üretmekte olan işletmelere ziyarette bulundu.

Baran, Elektrikli Otomobil İle OSTİM’de Tur Attı

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli küçük otomobillerini üreten firma Oskar Makine’ye ziyarette bulunarak burada küçük bir tur atan Baran, OSTİM’in sahibi olan Aydın Cömert’i tebrik etti. Aydın Cömert, daha ODTÜ’de öğrenciyken geliştirmiş olduğu bu elektrikli araç projesini 10 yıl öncesinde uygulamaya geçirmiş olduğunu ve fabrika içerisinde insan ve malzeme taşımak için yalnızca 3 adet elektrikli araç üretmiş olduğunu anlattı. Türkiye’nin gerçekçi bir proje ile elektrikli araç üretmesi gerektiğini ve üretebileceğini dile getiren Cömert, sorunu teknik açıdan değil de stratejik açıdan kaynaklandığını ifade etti.

ATO Başkanı Gürsel Baran bu ziyaretinin sonrasında bilim dünyasındaki en önemli araştırma merkezlerinden biri olan CERN için, parça üretimi gerçekleştiren ilk Türk firması Dora’ya da ziyarette bulundu. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.