Ana SayfaEkonomiSatın Aldığı Konutun Kredisini Kirası İle Ödeyenler Güzel Haber!

Satın Aldığı Konutun Kredisini Kirası İle Ödeyenler Güzel Haber!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye genelinde neredeyse 2 milyonun civarında kişi konut sahibi olabilmek için konut kredisine başvuruyor. Konut satın alabilmek için krediye başvuran bu kişiler, söz konusu olan bu borcu, sahip oldukları konuttan gelen kira ile ödemeye çalışıyor.

Kira gelirlerinin sekteye uğraması halinde konu sahipleri, konutunun ipotek edilmesi ya da icra yöntemi ile satışa çıkarılması gibi birçok olumsuz durum ile karşılaşabiliyor. Konu üzerine yapılan düzenleme ile kira gelirlerinin sigorta yolu ile garanti altına alınması, yaşanabilecek herhangi bir negatif durumu engellerken, söz konusu olan bu durumun bankacılık sektöründe de olumlu gelişmelere neden olacağı öngörülüyor. 

2016 yılında Türkiye’de yaklaşık olarak 500 bin kişinin konut kredisine başvurması ile beraber, bu borcun altına giren kişilerin sayısı 2 milyonun üzerine çıktı. Bu krediyi kullanan vatandaşların çoğu, satın almış olduğu konutu kiraya vererek, elde etmiş olduğu bu gelir ile konut kredisini ödemeye çalışıyor.

Kiracı tarafından ödeme yapılmadığı zamanlarda ise konut sahibi, konutunun ipotek edilmesi ya da haciz yolu ile satışa çıkarılması gibi durumlar ile mağduriyet yaşayabiliyor.

Konu üzerine uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre, yapılan yeni düzenlemenin ardından kira gelirlerini sigortalayan Ray Sigorta şirketinin Trink Kira Sigortası sayesinde, konut sahiplerinin olası bir negatif durum ile karşı karşıya kalmasına mani olurken, düzenli bir şekilde ödeme yapılması ve güvenli bir şekilde kredi borcu üstlenilmesinde görülen yükselişin, sigortacılık sektöründe de büyüme yaşanmasına neden olacağı ifade edildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.