Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ahmet Arslan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki çalışmaların ne zaman bitirileceği ile ilgili bilgiler verdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 12 Haziran tarihinde başlatılan asfalt yenileme çalışmalarının önceden belirlenen bitiş tarihinin 31 Ağustos 2017 olarak bildirildiğini, ancak çalışmaların daha önceki bir tarihte sona ereceğini, köprüdeki çalışmaların bitiş tarihinin 25 Ağustos 2017 olduğunun müjdesini verdi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapılan çalışmalar ile asfaltın yenilendiğini, bu kez değişik bir sistem uygulandığı için sürenin uzun sürdüğünü, fakat sonraki zamanlarda yeniden asfalt yenilenmesi gerekirse bu seferki gibi uzun sürmeyeceğini, çok daha kısa sürede çalışmaların bitirileceğini, 12 Haziran 2017 tarihinde başlayan çalışmaların bu süreçte çok iyi ilerlediğini, 31 Ağustos 2017 tarihinde bitirileceğini bildirdiklerini, ancak hızlı ve sistemli giden çalışmalar sürdüğü için verilen tarihten erken biteceğini İstanbullulara duyurduğunu, 25 Ağustos tarihinden itibaren normal geçişe hazır hale geleceğini söyledi.

Ahmet Arslan, gazetecilerle yaptığı konuşmasında İstanbul’da inşaatı devam eden üçüncü havalimanı projesinden de bahsetti. Arslan, havalimanında aslında 6 tane pist bulunduğunu, hizmete açıldığında ilk olarak 2 pistin devreye alınacağını, ancak sonraki yolcu yoğunluğuna göre diğer pistlerin de hizmete açılacağını, böylece İstanbul’un üçüncü havalimanında 6 pistin çalışıyor olması ile birlikte aynı anda 6 uçağın inişinin sağlanmış olacağını, havalimanına ulaşımın kolay olması ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini, Gayrettepe’den havalimanına metro hattı geleceğini, ayrıca Yüksek Hızlı Tren (YHT)’nin de üçüncü havalimanından geçeceğini sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın