ABank Yönetim Kurulu’na Duayen İki İsim Getirildi!

Google Haberlere Abone Ol:

 

2016 yılının sonunda The Commercial Bank’ın yüzde 100 iştiraki olan ABank’ın Yönetim Kurulu’nda değişiklik yapıldı.

ABank Yönetim Kurulu’nda yapılan değişiklikle Türk bankacılık sektöründe duayen kabul edilen iki isim yönetimde yer aldı. ABank Yönetim Kurulu’na Zafer Kurtul ve Turgay Gönensin’in atamaları yapıldı.

Zafer Kurtul ve Turgay Gönensin’e Yönetim Kurulu tarafından görev verilmesiyle Didem Çerçi ve Paul Gossiaux’un da görevlerine son verilmiş olundu.

ABank Yönetim Kurulu’nda yapılan bu değişiklik ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Sabancı Holding’te 2010 – 2017 yılları arasında CEO olarak görev yapan Zafer Kurtul’un bundan böyle ABank Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapacağı bildirildi. Açıklamada Turgay Gönensin ile ilgili olarak da uzun yıllar Garanti Bankası’nda üst düzey yöneticilik görevini üstlendiği, bundan böyle ABank’ta Kredi Komitesi Başkanı olarak görev yapacağı ile ilgili bilgiye yer verildi.

Yönetim Kurulu’nda üye olarak görev yapan Joseph Abraham’ın bundan böyle ABank Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapacağı bilgisi de açıklamada yer aldı.

Zafer Kurtul Kimdir?

Zafer kurtul, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Wisconsin – Madison Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. BNP – Ak – Dresdner, Citibank ve Societe Generale’de yöneticilik görevlerinde bulunan Kurtul, 1998 yılında Akbank Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve getirilmiştir. 2010 – 2017 yılları arasında da Sabancı Holding’te CEO olarak görev yapmıştır.

Turgay Gönensin Kimdir?

Turgay Gönensin, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, 1985 – 1995 yılları arasında Garanti Bankası ve Interbank’ta yönetici kadrosundaki görevlerinin ardından 1995 – 1997 yıllarında Finansbank Genel Müdür Yardımcısı, 1997 – 2000 yılları arasında United Garanti Bank International, 2000 – 2001 yıllarında Osmanlı Bankası Genel Müdürü, 2002 – 2015 yılları arasında da Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...