Ana SayfaGündemBozulan Yapılandırmalar için TESK Başkanı’ndan Çağrı!

Bozulan Yapılandırmalar için TESK Başkanı’ndan Çağrı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TESK Başkanı Bendevi Palandöken daha önce yapılandırma yaptıran ancak ödemediği için bozulanlar için bir sefere mahsus olmak üzere ikinci bir hak tanınması gerektiğini söyledi.

Kısa adı TESK olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara daha önce sağlanan yapılandırma hakkı ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Bendevi Palandöken yeniden yapılandırma yasasından yararlanarak borçlarını yapılandıran pek çok esnaf ve sanatkarın taksitlerin son ödeme tarihi olan 31 Temmuz 2017 tarihinde internet sitesinden kaynaklanan sebeplerden dolayı ödeme yapılamadığını, bu sebeple de yapılandırmalarının iptal olduğunu söyledi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, belirtilen sebepten dolayı yapılandırma taksiti ödemelerini yapamayan ve yapılandırması bozulan esnaf ve sanatkarlara bir şans daha tanınması gerektiğini, bir sefere mahsus olmak üzere bu konuda yeninde yasal bir düzenleme yapılmasını istediklerini, yapılandırma yasasından on binlerce esnaf ve sanatkarın faydalandığını, yapılandırmanın bozulmaması için ilk 2 taksitin zamanında ödenmesi gerektiğini, ancak sistemsel sorunlardan dolayı ödenemeyerek bozulduğunu söyledi.

Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada yapılandırma taksitlerinin son ödeme günü olan 31 Temmuz 2017 günü yaşanan aşırı yoğunluk sebebiyle sistemlerde arızalar oluştuğunu, bunun da vergi dairelerinde uzun kuyruklar oluşmasına nende olduğunu, borcunu ödeyemeyen çok sayıda esnaf ve sanatkar bulunduğunu, onlardan pek çok talebin geldiğini, bu taleplerin borçlarını belirlenecek olan yeni bir tarihte borçlarını ödeyerek yapılandırmalarının devam etmesini istedikleri yönünde odluğunu söyleyerek, bürokratlardan bu taleplere kula vererek esnaf ve sanatkarlara tek sefere mahsus olmak üzere bir şans daha vermelerini ve gerekli düzenlemelerini yapmaları çağrısında bulundu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.