Çinli Bankalar Kaynak Arayışına Girdi!

Google Haberlere Abone Ol:

Çin’de faaliyet gösteren dört büyük kamu bankası Kuşak ve Yol Projesi dahilinde kullanmak için gerekli olan parayı bulmak için çaba sarf ediyor.

Çin’de ticari faaliyetler gösteren dört büyük kamu bankası, bir diğer adıyla Yeni İpek Yolu olarak bilinen Kuşak ve Yol projesindeki yurtdışı yatırımlarında harcanmak üzere on milyarlarca dolarlık parayı bulmak için çalışmalar yapıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren kaynaklar, aktifleri olarak bakıldığında dünyadaki ikinci büyük banka olan China Construction Bank Corp (CCB) adlı bankanın Kuşak ve Yol projesine yapılacak olan yatırımlarında kullanmak üzere, fona en az 100 milyar yuan yani 15 milyar dolar tutarında kaynak sağlanacağını, CCB’nin bu miktardaki parayı temin etmek için Çin’deki yurtdışındaki yatırımcılarla görüşmelerde başladığını söyledi.

Çin’deki bir diğer kamu bankası olan Bank of China (BOC) da CCB’nin arayışına benzer bir amaçla 20 milyar yuan miktarında para bulma çabası içinde bulunuyor.

Bilgi veren kaynaklar Çin’deki bankaların yatırım departmanı ya da özel sermaye departmanlarının yürüttüğü kaynak bulma çalışmalarının, Çin Merkez Bankası tarafından yurtdışında yapılan yatırımların finansmanında kullanılmak üzere ülke içinde bulunan yuan borçlanma piyasasının kullanılmasının özendirilmesi ile ilgili politikasıyla uyumlu bir hale getirileceğini söyledi.

Çin’de faaliyet gösteren dört büyük kamu bankasından diğer iki tanesi Agricultural Bank of China ve Commercial Bank of China Ltd. adlı bankalar da aynı kaynaklardan alınan bilgilere göre BOC ve CCB gibi kaynak arayışları için çalışmalar yapıyorlar.

Çin’in dört büyük ticari bankasının para arayışlarına sebep olarak Kuşak ve Yol projesinin finansmanı için kullanılacak olması şeklinde bildirildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...