Ana SayfaKOBİTicari Kartlarda 3.5 Milyon Adetlik Büyüme!

Ticari Kartlarda 3.5 Milyon Adetlik Büyüme!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

KOBİ’ler tarafından kullanılan kısa vadeli ve düşük miktardaki krediler sayesinde nakit akışı sağlayabiliyor ve işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olmaları ticari amaçla kullanılan kredi kartlarına olan talebin artmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz son 3 yılda ticari kartların yaşadığı ivme artışı hedefler üzerinde de etki etti. Bankaların ticari kart bölümünde beklediği önümüzdeki döneme ait büyüme oranı yüzde 15 – 20 olarak belirtildi. Bazı bankaların planı ise pazardaki ticari kart paylarını iki katına çıkartmak.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de kullanımda olan ticari kart sayısının 3 milyon 567 bin adet, bu kartlarla yapılan işlemlerin toplam hacmi de 122 milyar lira olduğu öğrenildi. Bankaların verdiği bilgiler ticari kartlarla aylık bazda 12 milyar liralık harcama yapılıyor. Yıllık olarak ticari kartlardaki büyüme yüzde 20 seviyelerinden seyrederken, Türkiye’deki KOBİ’lerin sayısı ile karşılaştırıldığında piyasada kullanımda olan 3.5 milyon adet kartın sayısının az olduğu ve büyümeye açık bir alan olduğu açıkça görülmektedir.

Türkiye’de kullanımda olan 60.4 milyon adet kredi kartı, 124.2 milyon adet de banka kartı var. 2017 yılının haziran ayında kredi kartı sayısında geçen yılın aynı ayıyla kıyaslandığında yüzde 2 oranında artış görüldü. Banka kartı sayısındaki artış oranı da yüzde 8 olarak kaydedildi. Türkiye’deki toplam kart sayısı 185 milyon adet olarak kayıtlara geçerken 2016 yılının aynı dönemine oranla yüzde 6 arttığı belirlendi. Lan

2017 yılının ilk yarısında Türkiye’de kartlarla yapılan işlem hacmi 317 milyar lira olurken, geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında bu rakamın yüzde 11 oranında büyüme kaydettiği bildirildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.