Asseco SEE adlı firmanın 17 yıllık e – ticaret deneyiminden sonra ortaya çıkan Paratika Sanal POS, açık kaynak kodlu site yapılarında çalışıyor.

Firma tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Paratika Sanal POS ile bundan böyle önde gelen e – ticaret siteleri altyapıları açık kaynak kodlu ise kolay, pratik ve hızlı ödeme alabilecekler.

Firma yetkililerinin açıklamasına göre BDDK olarak bilinen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından ödeme lisansı alan bu firma Asseco SEE iştiraki Nestpay adlı firmanın bünyesinde sürdürülen Paratika adlı proje geçtiğimiz şubat ayında Webrazzi tarafından düzenlenen e – ticaret 2017 konulu konferansta lansman yapmış. O günden bu yana da üye iş yerlerini çoğaltmak için çaba sarf ediyor.

Nestpay Genel Müdürü ve Asseco SEE Türkiye Müdürü Hatice Ayas Paratika projesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Hatice Ayas, Paratika’nın e – ticaret sitelerinin alt yapılarına entegre edilebildiğini, gün geçtikçe bu sistemin kullanılması ile ilgili başvuruların artacağını, 17 yıldır önde gelen bankaların ve lider finansal kuruluşların alt yapısını sağladıklarını, şimdi de açık kaynak kodlu e – ticaret web siteleri için Paratika alt yapısını sunduklarını, temizlik, sağlık, mobilya, dekorasyon, sağlıklı yaşam ve bilişim ile ilgili farklı sektörlerden referanslar sunabilecek olan Paratika’nın e-ticaret işi ile uğraşan KOBİ’ler için de bir fırsat olduğunu, sistem alt yapısı sayesinde alışverişler sırasında hem tek çekim, hem de taksitli alışverişe olanak sağladığını, taksitli satışlarda yüzde 1.5 oranında komisyon alındığını, Paratika Sanal POS sisteminin 7 gün 24 saat güvenlik ve destek sağlayan bir sistem olduğunu söyledi.  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın