Ana SayfaGündemKutlamalar Muş’ta Ekonomi Patlamasına Sebep Oldu!

Kutlamalar Muş’ta Ekonomi Patlamasına Sebep Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bundan böyle Malazgirt Zaferi’nin Muş’ta düzenlenecek büyük etkinliklerle kutlanacağını söylemesinin ardından şehirde turizm patlaması oldu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yıl 26 Ağustos tarihinde Malazgirt’te olunacağını söylemesinin ardından Muş ekonomisinde piyango etkisi görüldü. Türklerin Anadolu’ya girişinin 946. Yıldönümünün kutlandığı Muş’taki otellere yapılan rezervasyonlar Cumhurbaşkanı’nın çağrısından sonra hız kazandı. 21 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasından Muş şehrindeki oteller, pansiyonlar, öğretmenevleri, misafirhaneler ve polisevlerinde yapılan rezervasyonlardan dolayı yüzde 100 doluluğa ulaşıldı. Ayrıca Muş yakınlarında bulunan Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Tatvan gibi şehirlerde de otel rezervasyonları yapıldı. Kutlamalar için şehre 26 adet özel uçak inecek. Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki şehirlerden karayolunu kullanarak yaklaşık olarak 60 borsa ve oda başkanının da Malazgirt’teki kutlamalara katılacağı öğrenildi. Muş’a bugün 100 binden fazla kişinin gelmesi bekleniyor. Bu kişilerin Muş’ta yemek, konaklama, alışveriş ve diğer faaliyetler için 100 milyon lira gibi bir para harcayacağı tahmin ediliyor. Erdoğan’ın açıklamasında bundan böyle her yıl 26 Ağustos tarihinde bu kutlamaların yapılacağını söylemesinin ardından t operatörleri de 2018 yılında Mş’a bu tarihte turlar düzenlemeyi planlıyorlar.

Muş Ticaret Odası Başkanı Fatih Cengiz bu hakkında konuşarak yapılacak olan kutlamaların şehirde büyük bir heyecanla karşılandığını, Muş şehrine ilk kez bu kadar çok sayıda kişi geleceğini, Cumhurbaşkanı’nın çağrısının cevap bulduğunu, şehre yaklaşık olarak 100 bin kişinin gelmesinin beklendiğini, düzenlenecek olan etkinlikler için Muş Valiliği ve Muş Belediyesi’nin beraber çalışarak büyük hazırlıklar yaptığını, Muş’tan Malazgirt’e transferlerin minibüslerle yapılacağını ve Muş’taki toplam otel sayısının 12 olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.