Ana SayfaGündemKatar’ın Kredi Notu Düşürüldü!

Katar’ın Kredi Notu Düşürüldü!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Uluslararası derecelendirme kuruluşlarından olan Fitch Raitings, Katar’ın kredi notunu düşürerek görünümünü de negatifte bıraktı.

Fitch Raitings tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada Katar’ın kredi izleme notunun daha önce AA olduğu, yapılan değerlendirme sonucunda AA-‘ye indirilmesine karar verildiği bildirildi. Fitch Raiting, ülkenin görünümünü de negatifte bıraktı.

Derecelendirme kuruluşu tarafından alınan Katar’ın kredi notunun indirilmesi kararına etki eden faktörler arasında ülkenin bazı komşuları tarafından bir dönemdir lojistik ve siyasi izolasyona alınmasını gerekçe gösteren ekonomi analistleri ortadaki bu krizin kısa dönemde çözme ulaşmasının imkanı olduğunu düşünmediklerini söylediler.

Fitch Raitings’ten Yazılı Açıklama                                         

Dünya genelinde kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch Raitings tarafından yapılan açıklamada ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın liderlik ettiği bir grup ülkenin Katar’a karşı yürüttükleri ablukaların devam ettiği, bu gruptaki ülkelerin Katar’la olan kara, hava ve deniz sınırlarının çoğunun kapalı olma halinin devam ettiği, diğer ülkelerin arabuluculuk etme çabaları her ne kadar sürüyor olsa da önemli bir gelişme ilerlemenin henüz kaydedilmediği bildirilerek Fitch’İn düşüncesinin abluka uygulayan ülkeler ile Katar’ın arasında süren pazarlıklarda uzlaşmanın ve pazarlık ile ilgili pozisyonların hala çok uzak olduğu yönünde olduğu bilgisine de yer verildi.

Katar Ekonomisi Yüzde 2 Büyüyecek

Açıklamada doğal gaz ve petrol sevkiyatları konusunda ciddi bir aksama olmamasının olumlu olduğu da belirtilirken, Katar ekonomisinin 2017 yılı içinde yüzde 2 oranında büyüme kaydedeceğinin tahmin edildiği de söylendi.

Fitch Raitings tarafından bazı Arap ülkeleri ile yaşadığı kriz dolayısıyla Katar’ın kredi notunu 12 Haziran 2017 tarihinde negatif izlemeye almıştı.  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.