Ana SayfaGündemDev İsviçre Bankası Londra’dan Ayrılıyor mu?

Dev İsviçre Bankası Londra’dan Ayrılıyor mu?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

UBS Group AG, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış süreci olarak bilinen Brexit’ten sonra Avrupa Birliği’nde bulunan ticaret merkezini Frankfurt’a taşıma konusuna sıcak bakıyor.

Konuya dair dört ayrı kaynağın verdiği bilgilere göre kısa adı UBS Group Ag olan Union Bank of Switzerland, adlı dünyaca ünlü finans şirketi İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasından sonra şu anda Avrupa Birliği’nde olan ticaret merkezini Frankfurt’a taşıyabilir.

4.800 Bankacı UBS Bünyesinde

Bilgi veren kaynaklar konunun gizli kalması gerektiğinden dolayı isimlerini vermezken, İsviçreli yatırım bankası olan UBS’nin küresel olarak ortalama 4.800 bankacıyı bünyesinde bulundurduğunu ve İngiltere’nin başkenti Londra’da buluna ticaret merkezini Brexit sürecinden sonra Frankfurt’a taşıma ihtimalinin olduğunu söylediler. Aynı kaynaklar bankanın bu merkezini Avrupa’daki farklı konumlara taşımasının da gündemde olduğunu söyleyerek bu taşıma ile UBS Group AG’ de çalışan 250 kişiye yakın çalışanının İngiltere’den ayrılacağı anlamına da geldiğini belirttiler.

Yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi alanında 150 yıllık geçmişe sahip olan Union Bank of Switzerland ile ilgili bilgi sahibi olan dört farklı kaynak gizlilik içinde verdikleri bilgilerde İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma süreci olarak tanınan Brexit’in sona ermesinden sonra UBS’nin Londra’da bulunan ticaret merkezini Almanya’nın Frankfurt kentine ya da Avrupa Birliği sınırları dahilinde olan değişik konumlara taşıma planları içinde olduğunu açıkladılar.

Londra Bankalarının Gözü Frankfurt’ta

Almanya’nın Frankfurt kenti, 2019 yılında Avrupa Birliği’nden çıkmaya hazırlanan İngiltere’nin bu süreci tamamlamasından sonra Londra bankalarının hedefi haline gelecek gibi görünüyor. Merkezi Londra’da bulunan yatırım bankaları arasında taşınmak için en çok tercih edilen şehir Frankfurt haline geldi. Morgan Stanley, Standard Chartered, Nomura Holdings Inc gibi pek çok kurum bu şehirdeki varlıklarını artırmaya başladılar. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.