Ana SayfaGündemTavuk Fiyatları Mangalcıları Üzüyor

Tavuk Fiyatları Mangalcıları Üzüyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Son dönemlerde tavuk fiyatlarının giderek artmış olması mangalcıları üzmeye başladı. En çok tüketilen et türü olan tavuk etinin zamlanması ve artışın kırmızı eti geçmiş olması vatandaşların isyan etmesine neden oldu. 

Vatandaşlar son yıllarda kırmızı et fiyatlarında meydana gelen artış sebebiyle daha uygun fiyatlı olduğu için tavuk eti tüketmeyi tercih etmişlerdi. Ancak son dönemlerde yapılan çeşitli istatistikler sonrasında tavuk fiyatlarının da giderek arttığı vatandaşların bu konuda şikayetlerini dile getirmeye başladıkları tespit edildi. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayı ile bu yılın Temmuz ayı arasında bir karşılaştırma yapıldığı zaman tavuk etinin kilo fiyatının yüzde 20.5 oranında zamlandığı öğrenildi. 

Fiyatlar Bayram Sonu Düşecek!

Kurban bayramının ardından fiyatların tekrar düşmesi bekleniyor. Ancak mangal dönemi olarak belirlenen yaz aylarında artan fiyatlar sebebiyle pek çok mangalcının durumdan olumsuz etkilendikleri öğrenildi. Eylül ve Ekim ayları ile birlikte tavuk eti fiyatlarında tekrar bir düşüşün yaşanması bekleniyor. Fiyatlarla birlikte bu dönem içerisinde tavuk satışlarında da gözle görülür bir azalmanın yaşanması bekleniyor. Kurban Bayramı dolayısı ile vatandaşların dolabına kırmızı etin girmesi bekleniyor. Bir süre boyunca kimsenin tavuk eti tüketmeyeceği dile getirilirken fiyatlarında bu süreçte azalması bekleniyor. 

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği tarafından yapılan açıklamalar sonrasında okul sezonunun açılmasının işlerin biraz olsun durgunluğu azaltabileceğinden ümitli olduklarını belirtmeleri dikkat çekti. Bu süreçte fiyatların artmasının engellenmesi için birtakım çalışmaların yapılması planlanıyor. Mangal yakmayı seven vatandaşlar ise yaz boyunca yüksek olan fiyatlardan dolayı oluşan şikayetlerini dile getirdiler. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...