Ana SayfaGündemÖğrenci Talebi Kiraların Artmasına Neden Oldu!

Öğrenci Talebi Kiraların Artmasına Neden Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Türkiye Kiralık Konut Endeksi raporlarının açıklanmasının ardından özellikle İstanbul’da kiralık ev fiyatlarının arttığı ortaya çıktı. Yaşanan bu artışa öğrencilerin ev arayışlarının sebep olduğu açıklandı. Bir önceki aylara göre gerçekleşen artış oranının çok yüksek olduğu belirlendi. 

Tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler için bir hareketlilik başladı. Binlerce öğrenci kiralık ev ve yurt arayışına başlarken bu sürecin emlak sektörünü de yakından ilgilendirdiği açıklandı. Özellikle İstanbul binlerce üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmayı beklediği için bu konuda öğrencilerinde kiralık ev arayışlarının arttığı tespit edildi. Şehirde ikamet edilecek bölgeye göre kiraların değişiklik gösterdiği açıklandı. Genellikle 800 lira ile 2 bin  500 lira arasında değişiklik gösteren kiralar şimdiden öğrencileri zorlamaya başladı. 

Öğrenciler Kiraları Artırdı!

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Ağustos ayında diğer aylara göre kiralık ev fiyatlarının arttığı ve bu artışın en az yüzde 15 seviyelerinde gerçekleştirildiği tespit edilmişti. Kiraların Temmuz ayından itibaren yükselişe geçmesindeki asıl sebebin öğrenciler oldukları belirlendi. Detaylı olarak yapılan incelemelere bakıldığı zaman sene başından Haziran ayına kadar olan dönem içerisinde meydana gelen artış sadece yüzde 3 seviyelerinde gerçekleşmişti. Birden en az yüzde 15 oranında bir artışın meydana gelmesi büyük şaşkınlığa sebep oldu. 

Fiyat endeksinde meydana gelen bu hızlı ivmenin asıl sebebinin öğrencilerden gelen talep olduğu öğrenildi. Üniversite yoğunluğunun olması sebebiyle İstanbul ile birlikte Bursa, Eskişehir, Aydın, Van ve Bilecik gibi şehirlerinde kiralarda çeşitli artışların gerçekleşmesi beklentiler arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalarda en düşük kiralık ev fiyatının ise Sakarya’da olduğu tespit edildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.