Ana SayfaSigortaSiber Sigortalarda Prim Üretimi Artacak!

Siber Sigortalarda Prim Üretimi Artacak!
S

-

İş dünyası için önem sıralamasında birinciliğini koruyan siber güvenlikte sigortalara ilgi gün geçtikçe artıyor. İşletmelere yıllık maliyeti hesaplandığında 400 milyar dolar gibi bir rakam ortaya çıkan siber saldırılara karşı yaptırılan sigortalara ilgi artmaya devam ediyor.

Sigorta Prim Üretimi Artıyor

KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, Amerika’daki şirketlerin siber risk sigortası yaptırmak için yıllık 2.5 milyar dolar harcadığını, Avrupa’da ise yıllık harcanan tutarın 150 milyon dolar civarında olduğunu, siber suçların artış göstermesi ile orantılı olarak siber risk sigortasında da prim üretiminin giderek daha da büyüyeceğini, bu saldırıların artması ile birlikte işletmelerin rutin risklerini yönetmelerinin yanı sıra siber riskler için de önlem alma zorunluluklarının doğduğunu ve sigorta şirketleri ile çalışmaya başladıklarını söyledi.

Amerika’da Farkındalık Yüksek

Aynı zamanda KPMG’nin ortağı da olan Sinem Cantürk, şirketin siber sigortalarla ilgili yaptıkları araştırmaların sonuçları hakkında değerlendirmeler yaptı. Cantürk, dijitalleşen dünyanın yeni düşünce ve fikirler için pek çok fırsat doğurduğunu, bir yandan da riskleri de beraberinde getirdiğini, bu risklerden biri olan siber saldırıların şirketlere yıllık maliyetinin 400 milyar dolara yakın olduğunu, finansal kayıplara yol açan siber saldırıların risklerinin ortadan kaldırılması için Amerikalı şirketlerin yıllık 2.5 milyar dolar, Avrupalı şirketlerin de 150 milyon dolar harcadığını, siber sigorta alanında gerçekleşen prim üretiminin her geçen gün daha da büyüyerek artacağını, Amerika’nın farkındalık olarak bu konuda biraz daha ilerde olduğunu, Avrupa ülkelerinin de ne yapacağını bilemez halde olduğunu, farkındalığı yüksek diğer ülkelerin Çin, Rusya ve İsrail olduğunu da sözlerine ekledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol