Ana SayfaSigortaAksigorta CRM Sistemi ile Yenilendi!

Aksigorta CRM Sistemi ile Yenilendi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son dönemlerde dijitalleşme ve bilgi teknolojileri alanlarında yaptığı hamlelerle adından söz ettiren Aksigorta uygulamaya aldığı CRM Sistemi ile müşteri ilişkileri yönetiminde büyük bir adım attı.

Aksigorta’nın CRM Sistemi, şirketin ürün odaklı çalışma sistemini müşteri odaklı sisteme dönüştürdü. Sistemin özellikleri telefon numaraları veya IVR tuşlamalarından müşterileri anında tanıyor ve o kişiye ait bütün bilgilere ulaşabiliyor olması. Bu sayede müşterinin almak istediği destek hızlı ve kolay bir şekilde çözüme ulaştırılmış oluyor.

CRM Sistemi’nin Özellikleri

CRM Sistemi’nde Aksigorta müşterilerinin bütün bilgileri ve kullandıkları sigorta ürünleri görüntülenebiliyor. Yanı sıra müşterinin karlılık, fraud, açık şikayet kaydı, tahsilat, Aksigorta yaşı gibi bilgilerine de ulaşmak ekran aracılığıyla mümkün oluyor. Sistemin sahip olduğu zaman tüneli alt yapısı ile müşterilerle daha önce hangi kanaldan, ne zaman hangi konu ile ilgili iletişime geçildiği kronolojik olarak takip edilebiliyor. Bu özelik sayesinde şirket müşterilerinin talepleri bilinmiş o ve yönde hareket edilerek daha sağlıklı hizmet verilmiş oluyor.

Sistem ayrıca Aksigorta’nın iş ortaklarının müşterilere verdiği hizmetlerin de görülmesine imkan sağlıyor. CRM Sistemi bulut tabanlı sistem olduğundan herhangi bir kuruluma da gerek duyulmuyor. Her yerden çalışabilmesi özelliği sayesinde bilgilere de her yerden kolayca ulaşılabiliyor. Sistem otomatik güncelleme özelliğine sahip olduğundan eklenen yeni fırsatları anında kullanabilme olanağı sağlıyor.

Müşteri Odaklı Hizmet Anlayışı

Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, hayata geçirdikleri CRM Sistemi’nin şirketin müşteri odaklı hizmet anlayışının temeli olduğunu, yeni sistemin tüm Aksigorta çalışanları tarafından benimsenmesi için şirket içinde iç iletişim faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.