Ana SayfaSigortaAksigorta CRM Sistemi ile Yenilendi!

Aksigorta CRM Sistemi ile Yenilendi!
A

-

Son dönemlerde dijitalleşme ve bilgi teknolojileri alanlarında yaptığı hamlelerle adından söz ettiren Aksigorta uygulamaya aldığı CRM Sistemi ile müşteri ilişkileri yönetiminde büyük bir adım attı.

Aksigorta’nın CRM Sistemi, şirketin ürün odaklı çalışma sistemini müşteri odaklı sisteme dönüştürdü. Sistemin özellikleri telefon numaraları veya IVR tuşlamalarından müşterileri anında tanıyor ve o kişiye ait bütün bilgilere ulaşabiliyor olması. Bu sayede müşterinin almak istediği destek hızlı ve kolay bir şekilde çözüme ulaştırılmış oluyor.

CRM Sistemi’nin Özellikleri

CRM Sistemi’nde Aksigorta müşterilerinin bütün bilgileri ve kullandıkları sigorta ürünleri görüntülenebiliyor. Yanı sıra müşterinin karlılık, fraud, açık şikayet kaydı, tahsilat, Aksigorta yaşı gibi bilgilerine de ulaşmak ekran aracılığıyla mümkün oluyor. Sistemin sahip olduğu zaman tüneli alt yapısı ile müşterilerle daha önce hangi kanaldan, ne zaman hangi konu ile ilgili iletişime geçildiği kronolojik olarak takip edilebiliyor. Bu özelik sayesinde şirket müşterilerinin talepleri bilinmiş o ve yönde hareket edilerek daha sağlıklı hizmet verilmiş oluyor.

Sistem ayrıca Aksigorta’nın iş ortaklarının müşterilere verdiği hizmetlerin de görülmesine imkan sağlıyor. CRM Sistemi bulut tabanlı sistem olduğundan herhangi bir kuruluma da gerek duyulmuyor. Her yerden çalışabilmesi özelliği sayesinde bilgilere de her yerden kolayca ulaşılabiliyor. Sistem otomatik güncelleme özelliğine sahip olduğundan eklenen yeni fırsatları anında kullanabilme olanağı sağlıyor.

Müşteri Odaklı Hizmet Anlayışı

Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, hayata geçirdikleri CRM Sistemi’nin şirketin müşteri odaklı hizmet anlayışının temeli olduğunu, yeni sistemin tüm Aksigorta çalışanları tarafından benimsenmesi için şirket içinde iç iletişim faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol