Vakıf Katılım’dan 350 Milyon Liralık Sertifika İhracı!

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıf Katılım Bankası’nın iştiraklerinden olan Vakıf Varlık Kiralama tarafından Türkiye’de bugüne kadar görülen en yüksek kira sertifikası ihracı gerçekleştirildi.

Vakıf Varlık Kiralama AŞ. adlı şirketin, Vakıf Katılım’ın iştiraklerinden olduğu biliniyor. Şirket tarafından şu ana kadar Türkiye’de yurtiçi piyasalarda tamamlanmış olan en yüksek kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi.

Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşti!

2016 yılının şubat ayında vakıfların kültüründe bulunan paylaşımcılığa kamunun güç vermesi ile katılım bankacılığına yeni bir boyut kazandırma amaçlı hizmete giren Vakıf Katılım, iştiraklerinden olan Vakıf Varlık Kiralama aracılığıyla üçüncü kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi. İhracın tutarının 350 milyon lira olduğu açıklanırken, bu ihraç şu ana kadar Türkiye’de görüşen en yüksek kira sertifikası ihracı olarak kayıtlara geçti.

Vakıf Katılım’a 350 Milyon Liralık Kaynak

29 Ağustos 2017 tarihinde yapılan ihraçla Vakıf Katılım Bankası 350 milyon değerinde yeni kaynak sahibi oldu. Satışı aynı gün tamamlanan ihracın vadesi 94 gün olarak bildirildi. Bahsi geçen ihraç, kısa adı SPK olan Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 21 Nisan 2017 tarihinde alınan 2 milyar lira tutarında olan ihraç tavanı dahilinde nitelikli yatırımcılara tahsisli satış olarak gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Genel Müdür’den Açıklama

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, ihraçla ilgili bir açıklama yaptı. Göktaş yaptığı açıklamada ihraç sürecini değerlendirerek, Vakıf Katılım olarak hızla şubeleştiklerini, KOBİ ve bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını, diğer yandan da fonlama kaynaklarının artırılması amaçlı çalışmalarının devam ettiğini, bu vizyon kapsamında 350 milyon lira değerindeki üçüncü kira sertifikası ihracının gerçekleştiğini, yurtiçi piyasalarda şu ana kadar gerçekleşen en yüksek tutarlı kira sertifikası olma unvanına sahip olan bu ihraç ile büyük bir başarıya da imza atmış olduklarını söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...