Ana SayfaEkonomiABD Petrol Sondaj Kulesi Sayısında Düşüşe Gitti

ABD Petrol Sondaj Kulesi Sayısında Düşüşe Gitti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Petrol sahası hizmeti konusunda dünya devleri arasında yer alan Bakes Hughes, geçtiğimiz günlerde haftalık verilerini yayımladı. Yayımlanan bu verilere göre bu hafta 3 petrol sondaj kulesinin devre dışı kaldığı görüldü. Eylül’ün 4 ile 8’i kapsamakta olan bu veriler, bu tarihler arasında 756 petrol sondaj kulesinin hizmet verdiğini gözler önüne serdi ve petrol sondaj kulelerinde düşüş yaşadığı görüldü.

ABD’de Petrol Sondaj Kuleleri Son 4 Haftada 3 Kez Düştü

2014 yılının Ekim ayı civarlarında, ABD’de petrol sondaj kulesinin sayısı tarihinin en iyi seviyelerindeydi. Bin 609 petrol sondaj kulesi ile üretimini tüm hızıyla sürdüren ABD, düşük petrol fiyatları haliyle Amerika Petrol Endüstrisi üzerinde olumsuz etkilere neden oldu. Geçtiğimiz yıl mayıs ayı itibariyle 316’ya kadar gerileyen kule sayısı, tarihinin en düşük seviyesini görmüştü. Öte yandan şuan görülen düşüş, son 4 hafta itibariyle yaşanan 3. düşüş olarak kayda geçti.

Petrol Üretimi ve Petrol Fiyatları Düşüşte

ABD’nin son günlerde doğal afetler nedeniyle sorunlar yaşaması, birçok konuda soruna yol açarken, ham petrol üretimi konusunda da çok ciddi düşüşlerin yaşanmasına neden oldu. Geçtiğimiz hafta ABD Enerji Enformasyon İdaresi, günlük petrol üretiminin 749 bin varil azaldığını ve 8, 78 milyon varile gerilediğini duyurmuştu. Öte yandan en yaygın kullanılan petrol türlerinden biri olan Londra Brent türü petrolde, varil fiyatı 53.65 dolara kadar gerilerken, ABD’nin Batı Teksas türü petrolünün de fiyatı 47,39 dolara kadar düştü. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.