Ana SayfaEkonomiGoogle’dan HTC Atağı Gelecek Mi?

Google’dan HTC Atağı Gelecek Mi?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Finansal açıdan sıkıntılı günler geçirdiği iddia edilen HTC, Google’ın radarına girmiş olduğu ve bu nedenle Google’ın, HTC markasını satın alabileceği belirtiliyor. Öte yandan HTC markasının ekonomik açıdan zor günler geçirmesine karşın, bu teklife sıcak bakacağı belirtiliyor. Bu satın alma işlemi için Google’ın HTC’ye ne kadar ücret ödeyeceği tam olarak bilinmezken, iki firmanın da bu konuda anlaşmak için artık son aşamada olduğu iddia ediliyor. Birçok önemli markayı bünyesinde bulunduran Google, akıllı telefon üreticileri arasında önemli bir noktada olan HTC’yi bünyesine katarak, akıllı telefon üretimi konusunda büyük bir sıçrama yapmayı planladığı basına yansıyan bilgiler arasında yer alıyor.

HTC Sanal Gerçekçiliğe Ağırlık Verecek

Akıllı telefon piyasasının önemli aktörlerinden biri olarak bilinen HTC, bu pazarda önemli bir paya sahip. Dünyanın birçok ülkesine telefon ihracatı yapan HTC’nin, yalnızca araştırma ve geliştirme departmanını satacağı, bununla birlikte sanal gerçekçilik teknolojileri üzerinde yoğunlaşacağı verilen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Google Akıllı Telefon Üretimi İçin 2011’de Motorola’yı Satın Almıştı

Kendi akıllı telefonunu üretmek ve Android işletim sistemi üzerinde büyük yenilikler yapmak için 2011 yılında Motorola’nın akıllı telefon bölümünü satın alan Google, 12,5 milyar dolara bu birimi satın almıştı. Ancak beklenen çıkış yakalanamamış, 2014 yılında Motorola akıllı telefon birimi 2,9 milyar dolara Lenovo’ya satılmıştı. Bu işlemden ekonomik açıdan büyük bir zarara uğrayan Google, HTC’nin akıllı telefon birimini satın alırken biraz daha emin adımlar atmayı planlıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.