Ana SayfaEkonomiTürkiye İçin Büyük Önem Taşıyan Veriler Açıklandı

Türkiye İçin Büyük Önem Taşıyan Veriler Açıklandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TÜİK tarafından açıklanan verilerde, birinci çeyrek büyüme istatistikleri 5.0’dan 5.2’ye çıktı. Öte yandan ülke ekonomisinin 2016 yılında yüzde 3.2’lik bir büyümeye gittiği belirtildi. 16 ekonomistin katılmış olduğu Reuters anketinde, ikinci çeyrek büyüme beklentilerinin yüzde 4.2 ila 6.3 arasında olacağı ortaya çıktı. Öte yandan yine 11 ekonomiste göre 2017 yılının sonunda ise büyüme beklentilerinin yüzde 4.2 ila yüzde 5.5 arasında olacağı sonucu ortaya çıktı.

Reuters’in Önceki Anketinde Bu Oran Yüzde 3.9’du

18 Temmuz tarihinde 41 ekonomist, Reuters‘in yapmış olduğu bu ankete katılmıştı ve yıl sonu büyüme beklentilerinin yüzde 3.9 olduğu ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte tahmini verilere göre gayrisafi yurtiçi hasılanın bir önceki verilere göre yüzde 5.1’lik bir artış gösterdiği görüldü. Gayrisafi yurtiçi hasılanın üretim yöntemine göre yapılan tahmininde ise 2017’nin ikinci çeyrek bölümünde, cari fiyatlarla birlikte arttı ve bu oran yüzde 16,3 olarak açıklandı.

İnşaat Sektöründe Yüzde 6.8’lik Bir Artış Gözlemlendi

2017 yılının ikinci çeyrek bölümünde, gayrisafi yurtiçi hasılanın oluşum faaliyetleri takip edildiğinde ise bir önceki yıla nazaran, birçok sektörde artış gözlemlendiği dikkat çekti. Bu verilere göre tarım sektöründe yüzde 4,7’lik bir artış ortaya çıkarken, sanayi sektöründe yüzde 6,3’lük ve son olarak inşaat sektöründe ise yüzde 6,8’lik bir artış gerçekleşti. Öte yandan yiyecek, konaklama, ticaret ve ulaştırma gibi sektörlerde ise katma değerin yüzde 5,7’lik bir artış gösterdiği verilen bilgiler arasında yer aldı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.