Ana SayfaEkonomiKanada'ya Ultra Zenginler Çıkartması

Kanada’ya Ultra Zenginler Çıkartması

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, bir yandan Meral Akşener ile birlikte parti kurma çalışmalarına devam ederken, bir yandan da İran’da Humeyni’nin iktidar koltuğuna oturmasının ardından yaşanan dış göçe benzer bir göçün Türkiye’de de yaşandığını öne sürdü. Türkiye’de yaşayan birçok kişinin, Türkiye’den kaçmak için uğraştığını ve bazılarının tam anlamıyla kaçtığını dile getiren Özdağ, Türklerin, dünyada başka ülkelerden en çok ev alan millet olduğunu iddia etti.

Bunun En Büyük Amacı Oturma İzni Alabilmek

Dış ülkelerden ev satın alan birçok Türk vatandaşın, ev satın almış oldukları ülkelerde oturma izni alabildiklerini ve bu oturma izni nedeniyle dış ülkelerden ev satın alındığını dile getirdi. 6 bin milyonerin Türkiye’yi terk ettiğini açıklayan Özdağ, bununla birlikte bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelere gittiğini belirti. Öte yandan yine Ümit Özdağ’ın iddia ettiği verilerde, İstanbul’da yaşayan ve yıllık geliri 30 milyon doları üstünde bulunan ‘ultra zenginler’ sınıfının, sadece göç etmekle kalmayıp, eğitim ve uzmanlık gibi konularda da göç ettikleri ülkelere başvurdukları gözlerden kaçmadı.

Egelilerin Gözü Yunanistan’da

Ege bölgesine, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde büyük bir göç olduğunu belirten Özdağ, buna karşın Egelilerin ise Yunanistan’dan ev almak için çabaladıklarını dile getiriyor. Bunun en büyük nedeninin, insanların kendilerini ‘istenmeyen kişiler’ olarak algıladıklarını belirten Özdağ, bunun sebebini ise hükümetten kaynaklı olduğunu dile getiriyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.