Ana SayfaEkonomiRusya'ya Domates İhracatı Başlıyor. İşte Detaylar!

Rusya’ya Domates İhracatı Başlıyor. İşte Detaylar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye ile Rusya arasında uzun bir gündem maddesi olan domates ihracatı, yapılan görüşmeler sonrasında netlik kazandı. Görüşmeler neticesinde Rusya’nın Ekim ayı itibari ile domates alımlarına başlayacağı ve bu konuda çeşitli firmaların ihracatta görev alacağı bildirildi. Türkiye’den yaklaşık olarak 100 bin ton civarında domates alımı yapacak olan Rusya, Türk domatesi hasretine son verecek.

Bahar Aylarına Kadar Devam Edecek

Rusya’nın en önemli gazetelerinden biri olarak bilinen Kommersant, duyurmuş olduğu haberde, Rusya’nın Ekim ayından başlamak üzere, bahar aylarının ortalarına kadar domates alımı yapacağını belirtti. Ayrıca haberin devamında, Rusya’nın bu dönem içerisinde 300 bin tona kadar alışveriş yapacağı iddiası da yer aldı. 15 Eylül tarihinde yapılacak olan görüşme sonrasında yetkililer tarafından tüm detayların belirleneceğini duyuran gazete, bu konudaki görüşmelerin olumlu yönde seyrettiğini de belirtti.

Yaşanan Krizler İhracat Kısıtlamasına Neden Olmuştu

Geçtiğimiz yıllarda Rus uçağının düşürülmesiyle birlikte başlayan kriz, geçtiğimiz senelere kadar devam etmekteydi. Ancak son dönemlerde ikili ilişkilerin düzelmesi ve siyasi krizlerin giderilmesi sonrasında Rusya’nın tarım ambargosu yavaş yavaş genişlerken, bazı tarım ürünlerinde bu ambargonun tamamen kalktığı görülmüştü. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Rus Tarım Bakanlığı, Türkiye’den domates alımı yapılacağının gündemlerinde olduğunu ve alımın, Rusya’nın kendi domates ihtiyacını karşılayamadığı zamanlarda gerçekleşeceğinin altını çizmişti. 15 Eylül tarihinde yapılacak olan görüşme sonrasında ise bu konuda her iki taraftan resmi açıklama bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.