Ana SayfaEkonomiTesla'nın Enerji Kapasitesi Florida'da İçin Arttırıldı

Tesla’nın Enerji Kapasitesi Florida’da İçin Arttırıldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son bir haftadan bu yana ABD’de etkili olan doğal felaketler birçok olumsuz duruma yol açarken, Florida’dan çıkmaya çalışan Tesla araç sahipleri ise aracın enerjisinin yetersiz olması nedeniyle Tesla şirketine mail atarak sorunu çözmeye çalıştı. 

Florida’da son zamanların en şiddetli afet olayları gerçekleşirken, elektrikli bir araç olarak bilinen Tesla’nın kullanıcıları ise bu afet olaylarından uzaklaşabilmek adına araçlarını kullanamıyorlar. Bunun nedeni ise Tesla’nın, Florida’dan uzaklaşabilmek adına yeterli seviyede enerji kapasitesine sahip olmaması. Bu sorunun giderilmesi için Tesla şirketi ile iletişime geçen araç kullanıcıları, bu konu hakkında şirketten yardım istedi. Tesla yetkilileri ise yazılım uzmanları tarafından aracın enerji kapasitesini arttıracak olan bir yazılım geliştirdi.

Tesla’nın Bu Yeteneği Şaşırttı

Söz konusu yazılımın, enerji kaynağına takılmasıyla birlikte eskiye nazaran çok daha uzun bir yol kat edebilen Tesla, Florida’lı kullanıcılar cephesinde ise büyük bir sevince neden oldu. Öte yandan Tesla’nın böyle bir yeteneğe sahip olması ise elektrikli otomobil dünyasında büyük bir şaşkınlık yaşanmasına sebebiyet verdi.

Afet Nedeniyle Bu Hizmet Ücretsiz

Tesla’nın enerji kapasitesinin arttırılması işlemi, daha önceden de yapılabiliyordu ancak, şirket bu işlem için kullanıcılardan belirli bir ücret alıyor ve bu sayede Tesla aracının güç kaynağının kapasitesini arttırabiliyordu. Ancak afet durumu nedeniyle Tesla şirketi bu konuda ücretsiz olarak hizmet verince, haliyle Tesla kullanıcıları bu durumu büyük bir memnuniyet içerisinde karşıladı. Ayrıca otomobil dünyasında ve daha birçok sektörde olumlu tepkilere neden olan bu uygulama, Tesla’nın popülerliğinin artması konusunda etkili oldu. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.