Ana SayfaEkonomiİşte ABD'de de Meydana Gelen Kasırganın Mali Tablosu!

İşte ABD’de de Meydana Gelen Kasırganın Mali Tablosu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

ABD’nin en köklü hava durumu tahmini yapan şirketlerinden biri olan AccuWeather, Irma kasırgası ve Harvey kasırgası hakkında açıklamalarda bulundu. Bu iki kasırganın da ABD’ye ne gibi maliyetlere patladığını açıklayan AccuWeather, zararın tahmin edilenden de büyük olduğunun altını çizdi. Irma kasırgası, yaklaşık olarak 100 milyar dolar gibi önemli bir zarara neden olurken, bu rakam tam olarak ABD’nin gayrisafi yurtiçi hasılasının yüzde 0,5’lik gibi önemli bir kısmına denk geliyor.

Harvey Kasırgasının Bilançosu Daha Ağır Olmuştu

Öte yandan yine AccuWeather tarafından açıklanan verilere göre, Harvey kasırgası ABD’ye, 190 milyar dolarlık önemli bir zarara neden olmuştu. Ayrıca bu hasar değeri nedeniyle ABD tarihinin en ağır kasırgalarından biri olarak kabul edilen Harvey kasırgası, yatırımcıların da gözünü korkutan bir kasırga olmuştu. Öte yandan Teksas ve Florida eyaletlerinde işsizlik oranının da artacağını belirten AccuWeather, altyapıların ve iş yerlerinin son derece büyük bir zarar gördüğünün altını çizdi.

ABD Ekonomisi Bu Kasırgalar Nedeniyle Olumsuz Etkilendi

Perşembe gününe kadar dinmesi ve zayıflaması beklenilen Irma kasırgası, birçok özel mülkün ve malın zarar görmesine neden oldu. Öte yandan bu kasırga nedeniyle ABD’de kalorifer yakıtı fiyatlarının ve benzin fiyatlarının da arttığı öne sürüldü. Bununla birlikte ABD’li uluslararası yatırım bankacılığı olarak bilinen Goldman Sachs ise cumartesi günü yapmış olduğu açıklamayla, Irma ve Harvey kasırgaları nedeniyle ülkenin üçüncü çeyrekte büyüme tahminlerinin aşağı yönlü olarak güncellendiği duyurdu.   

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.