Güneş Enerjisinde Katar Dönemi

0

Güneş enerjisi teknolojileri içerisinde ciddi sonuçlar elde eden ve buna bağlı olarak oldukça iyi bir sonuç getirmeyi başaran Katar güneş teknolojileri Türkiye için oldukça önemli bir çalışmalara imza attı. Ar-ge olarak başlanacak olan çalışmalarda oldukça iyi verim elde edecekleri belirtiliyor.

Katar Güneş Teknolojileri şirketinden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Türkiye’den Bendis Enerji ve Fernas Grup ile Ar-Ge çalışmaları ve güneş  ekipmanları uygulamaları alanında mutabakat zaptı imzalandı.

İş birliği anlaşmasıyla Türkiye’nin enerji çeşitlendirmesine yönelik çalışmalarının ve güneş enerjisi endüstrisinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim  Mübarek Al Şafi, mutabakat zaptının iki ülke arasındaki mevcut güçlü dostluk ve  iş birliğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Katar ve Türkiye’nin politik ve ekonomik alanda uzun yıllardır iş  birliği içerisinde olduğunu, mutabakat zaptının bu iş birliğini daha  arttıracağını belirten Al Şafi, “İki büyük ülkenin birbirine yakın ortak ilgisi  var, farklı alanlarda iş birliğine açıklar. Katar Güneş Teknolojileri şirketinin  Türkiye’nin güneş enerjisi endüstrisinin gelişimi için burada olmasından dolayı  çok gururluyum. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Türkiye’nin yenilenebilir  enerji inisiyatifini değerlendirmesi ve güneş enerjisinin gelişmesi için  gösterdiği bağlılık takdire değer.” ifadesini kullandı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halit K. Al Hajri de Türkiye’nin  güneş enerjisi alanında hızla ilerlediğini ve güneş teknolojisinde uzmanlığın  önemli olduğunu belirterek, bu konuda Türk şirketleriyle çalışmaktan memnun  olduklarını vurguladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın