Ana SayfaEkonomiİki CEO Arasında Bitcoin Polemiği

İki CEO Arasında Bitcoin Polemiği

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

JP Morgan CEO’su olarak bilinen Jamie Dimon, Bitcoin’in herhangi bir güvenilirliğinin olmadığını iddia etmiş ve tamamen bir dolandırıcılık olduğunu belirtmişti. İddialarına devam eden Dimon, yakın bir tarihte Bitcoin’in artık değerini kaybedip, birden bire faaliyetlerine son vereceğinin altını çizen Dimon, söz konusu sanal para biriminin tamamen bir dolandırıcılık ürünü olduğunu söylerken, Bitcoin ile yoğun bir şekilde ilgilenen kişilerin ise acilen yatırımlarını bırakıp, daha güvenli kaynaklara yönelmeleri gerektiğini vurgulamıştı. Bitcoin CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak bilinen John McAfee ise bu iddialara jet hızıyla yanıt verdi.

İddiaları Reddetti

CNBC Fast Money programı ile iddialara yanıt veren John McAfee, böyle bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını ve Bitcoin’in herhangi bir dolandırıcılık unsuru içermediğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin için çok büyük yatırımlarının olduğunu ifade eden McAfee, bu büyük yatırımlar neticesinde ve Bitcoin’in yüksek üretim maliyetleri sonucunda, Bitcoin’i bir dolandırıcılık unsuru olarak görmenin tamamen saçmalık olduğunu ifade eden McAfee, üreticilerin ise Bitcoin elde edebilmek adına son derece yüksek hesaplama hücü ve elektriğe yatırım yaptıklarını belirtti.

1 Bitcoin Maliyeti Bin Dolar!

Açıklamalarının devamında 1 Bitcoin üretimi için 1.000 dolar gibi önemli bir maliyetin gerektiğini vurgulayan McAfee, bu işin maliyetinin dolandırıcılık olmadığının en büyük kanıtı olduğunu belirtti. Ayrıca McAfee,1 dolar ile 1 Bitcoin üretim maliyetleri arasında Jamie Dimon’a düşünüp, hangisinin dolandırıcılık olduğu sorusunu da sözlerine ekledi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...