Ekonomi İki CEO Arasında Bitcoin Polemiği

İki CEO Arasında Bitcoin Polemiği

Son Güncelleme:

JP Morgan CEO’su olarak bilinen Jamie Dimon, Bitcoin’in herhangi bir güvenilirliğinin olmadığını iddia etmiş ve tamamen bir dolandırıcılık olduğunu belirtmişti. İddialarına devam eden Dimon, yakın bir tarihte Bitcoin’in artık değerini kaybedip, birden bire faaliyetlerine son vereceğinin altını çizen Dimon, söz konusu sanal para biriminin tamamen bir dolandırıcılık ürünü olduğunu söylerken, Bitcoin ile yoğun bir şekilde ilgilenen kişilerin ise acilen yatırımlarını bırakıp, daha güvenli kaynaklara yönelmeleri gerektiğini vurgulamıştı. Bitcoin CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak bilinen John McAfee ise bu iddialara jet hızıyla yanıt verdi.

İddiaları Reddetti

CNBC Fast Money programı ile iddialara yanıt veren John McAfee, böyle bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını ve Bitcoin’in herhangi bir dolandırıcılık unsuru içermediğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin için çok büyük yatırımlarının olduğunu ifade eden McAfee, bu büyük yatırımlar neticesinde ve Bitcoin’in yüksek üretim maliyetleri sonucunda, Bitcoin’i bir dolandırıcılık unsuru olarak görmenin tamamen saçmalık olduğunu ifade eden McAfee, üreticilerin ise Bitcoin elde edebilmek adına son derece yüksek hesaplama hücü ve elektriğe yatırım yaptıklarını belirtti.

1 Bitcoin Maliyeti Bin Dolar!

Açıklamalarının devamında 1 Bitcoin üretimi için 1.000 dolar gibi önemli bir maliyetin gerektiğini vurgulayan McAfee, bu işin maliyetinin dolandırıcılık olmadığının en büyük kanıtı olduğunu belirtti. Ayrıca McAfee,1 dolar ile 1 Bitcoin üretim maliyetleri arasında Jamie Dimon’a düşünüp, hangisinin dolandırıcılık olduğu sorusunu da sözlerine ekledi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler