İndirimin Son Haftasına Giriliyor

0

Ekim ayına kadar uzatılan indirimde artık son 10 güne girilmek üzere. Bu kapsamda ise tüketicilerin mobilya ve beyaz eşyalar konusunda indirimden yararlanabilmek adına büyük bir çaba göstermelerine neden olacak gibi görünüyor. Bazı kesimler, indirimin son 10 güne girmesiyle birlikte satışların rekor seviyeye ulaşmasını beklerken, bazı kesimler ise okulların açılması nedeniyle harcamaların daha çok eğitim üzerine yoğunlaşacağı kanaatinde.

“Firmalar Satışların Artmasını Bekliyor”

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, ÖTV ve KDV indirimlerin artık son dönemece girmesi nedeniyle firmaların satışlar konusunda rekor beklediklerini belirtirken, indirimin son gününe kadar faturaların kesileceğini, kaparoların ödeneceğini ve satışlarda ciddi anlamda patlama yaşacağının altını çizdi. İndirimin ilk haftasında yararlanmayanların, işini son haftaya bıraktığını ve bu nedenle de satışların artacağını ifade eden Öncel, özellikle tatilden dönenlerin beyaz eşya ve mobilya konusunda KDV ve ÖTV gibi indirimlerden yararlanacağını söyledi. Öte yandan Bimeks İcra Kurulu Üyesi Mustafa Selçuk ise okul dönemine girilmesiyle sebebiyle çocuklu ailelerin, daha çok kırtasiye ihtiyaçlarına önem verdiklerini ve bu nedenle son haftaya girilmesi itibari ile satışlarda herhangi bir artış beklemediğini ifade etti.

“KDV Yüzde 8 Olarak Kalsın”

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç ise bu konuda yapmış olduğu değerlendirmelerde, KDV’nin yüzde 8 olarak kalması gerektiğini ve KDV’nin yüzde 8’lik bir seviyedeyken, ihracatın yüzde 30 oranında arttığını bildirdi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın