Gündem TEOG Sınavı Kaldırıldı! Sınavsız Geçiş Sistemi mi Geliyor?

TEOG Sınavı Kaldırıldı! Sınavsız Geçiş Sistemi mi Geliyor?

Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG konusundaki belirsizliği ortadan kaldırıldığını ve bundan böyle TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı.

İsmet Yılmaz, Afrika büyükelçilerinin katıldığı kahvaltı organizasyonundan sonra bir taksi durağına ziyarette bulunarak esnafla sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan İsmet Yılmaz, kısa adı TEOG olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavının bu yıl yapılmayacağını açıkladı.

Kimse Endişelenmesin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG konusu ile sorulan sorulara da cevap vererek, Türkiye’deki öğrenci sayısının 18 milyon olduğunu, bu gençlerin hiç birinin geleceği ile ilgili endişe duymasına gerek olmadığını, ölçme ve değerlendirme alanında en deneyimli kurumun Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu, velilerin kafasında soru işaretlerinin olmamasını istediklerini, kendilerini sıkıntıya düşürecek hiçbir şey olmayacağını söyledi.

Bu Yıl TEOG Sınavı Yapılmayacak

TEOG sınavının bu yıl kaldırılmasının çok uygun olacağını da söyleyen İsmet Yılmaz, bu sınavın kaldırılmasının ülkemizin önünün açılması demek olduğunu, etüt merkezlerinin de TEOG sınavından dolayı artış gösterdiğini, bu yıl TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı.

TEOG sınavının yerine adrese dayalı olacak sınavsız geçiş modelinin hayata geçirilip geçirilmeyeceği ile ilgili soruyu da cevaplayan İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konu üzerinde çalıştığını, çalışma bittiğinde Bakanlar Kurulu’na sunulacağını, Kurul’un verdiği kararı da kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı TEOG’un Kaldırılmasını İstemişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü TEOG sınavının kaldırılmasını istediğini söyleyerek bu konuyu cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım’la görüşmüştü. Başbakan tarafından dün yapılan açıklamada TEOG sınavının bir yarış haline geldiğini ve bu konuda yeni bir düzenleme yapacaklarını söylemişti. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler