Ana SayfaGündemTEOG Sınavı Kaldırıldı! Sınavsız Geçiş Sistemi mi Geliyor?

TEOG Sınavı Kaldırıldı! Sınavsız Geçiş Sistemi mi Geliyor?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG konusundaki belirsizliği ortadan kaldırıldığını ve bundan böyle TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı.

İsmet Yılmaz, Afrika büyükelçilerinin katıldığı kahvaltı organizasyonundan sonra bir taksi durağına ziyarette bulunarak esnafla sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan İsmet Yılmaz, kısa adı TEOG olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavının bu yıl yapılmayacağını açıkladı.

Kimse Endişelenmesin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG konusu ile sorulan sorulara da cevap vererek, Türkiye’deki öğrenci sayısının 18 milyon olduğunu, bu gençlerin hiç birinin geleceği ile ilgili endişe duymasına gerek olmadığını, ölçme ve değerlendirme alanında en deneyimli kurumun Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu, velilerin kafasında soru işaretlerinin olmamasını istediklerini, kendilerini sıkıntıya düşürecek hiçbir şey olmayacağını söyledi.

Bu Yıl TEOG Sınavı Yapılmayacak

TEOG sınavının bu yıl kaldırılmasının çok uygun olacağını da söyleyen İsmet Yılmaz, bu sınavın kaldırılmasının ülkemizin önünün açılması demek olduğunu, etüt merkezlerinin de TEOG sınavından dolayı artış gösterdiğini, bu yıl TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı.

TEOG sınavının yerine adrese dayalı olacak sınavsız geçiş modelinin hayata geçirilip geçirilmeyeceği ile ilgili soruyu da cevaplayan İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konu üzerinde çalıştığını, çalışma bittiğinde Bakanlar Kurulu’na sunulacağını, Kurul’un verdiği kararı da kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı TEOG’un Kaldırılmasını İstemişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü TEOG sınavının kaldırılmasını istediğini söyleyerek bu konuyu cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım’la görüşmüştü. Başbakan tarafından dün yapılan açıklamada TEOG sınavının bir yarış haline geldiğini ve bu konuda yeni bir düzenleme yapacaklarını söylemişti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.