Mısır Fiyatlarına TMO’dan Müdahale Geldi!

0

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bugün yazılı bir açıklama yaparak mısır alım fiyatlarını açıkladı. Fakıbaba, mısır üreticilerinin mağdur olmasını engellemek istediklerini, bu yüzden de Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından fiyatlara müdahale edildiğini de söyledi.

Yazılı bir açıklama ile mısır fiyatlarını bildiren Ahmet Eşref Fakıbaba, mısırın ton fiyatının 760 lira olduğunu söyledi. Üreticilerin mağdur olmaması için TMO’nun mısır fiyatları konusunda müdahalede bulunduğunu, üreticilerin epey zamandır bu konu hakkında bir cevap beklediğini söyledi.

Bakan Fındık Alımlarını da Açıklamıştı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba fındık fiyatları ile ilgili piyasalarda farklılıklar görülmesinin ardından da bir açıklama yaparak üreticilerin mağduriyet yaşamayacaklarını, rekoltenin bu yıl yüksek olduğunu bildiklerini, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu mağduriyeti gidermek için üreticinin elindeki fındıkları alacağını, verilecek fiyatın da fındık üreticilerini mutu edeceğini söylemişti.

Mısır Fiyatlarını Açıkladı                                                                

Ahmet Eşref Fakıbaba, şimdi de mısır fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı. Fakıbaba açıklamasında yine üreticileri zor durumda bırakmayacaklarını, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından mısır fiyatlarına müdahale etme kararı alındığını, alınan bu kararla mısır üreticisinin memnun edilmesinin amaçlandığını söyledi.

Fiyatlarda Bu Yıl Düşüş Oldu

Bakan Fakıbaba mısır üretimi yapan çiftçinin şimdiye kadar ürettikleri mısırı hep uygun fiyatlardan sattıklarını, bu yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ürünün çok olması sebebiyle mısır fiyatlarında bir düşüş görüldüğünü, bu düşüşten dolayı üreticilerin mağdur olmasını engellemek için TMO’nun mısır fiyatlarına müdahale ettiğini söyledi.

Ahmet Eşref Fakıbaba, TMO tarafından fiyatlara yapılan müdahaleden sonra mısır fiyatlarının ton başına 760 lira olduğunu da açıklayarak, fiyatın üreticiler açısından hayırlı olmasını diledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın