Ana SayfaGündemMısır Fiyatlarına TMO’dan Müdahale Geldi!

Mısır Fiyatlarına TMO’dan Müdahale Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bugün yazılı bir açıklama yaparak mısır alım fiyatlarını açıkladı. Fakıbaba, mısır üreticilerinin mağdur olmasını engellemek istediklerini, bu yüzden de Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından fiyatlara müdahale edildiğini de söyledi.

Yazılı bir açıklama ile mısır fiyatlarını bildiren Ahmet Eşref Fakıbaba, mısırın ton fiyatının 760 lira olduğunu söyledi. Üreticilerin mağdur olmaması için TMO’nun mısır fiyatları konusunda müdahalede bulunduğunu, üreticilerin epey zamandır bu konu hakkında bir cevap beklediğini söyledi.

Bakan Fındık Alımlarını da Açıklamıştı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba fındık fiyatları ile ilgili piyasalarda farklılıklar görülmesinin ardından da bir açıklama yaparak üreticilerin mağduriyet yaşamayacaklarını, rekoltenin bu yıl yüksek olduğunu bildiklerini, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu mağduriyeti gidermek için üreticinin elindeki fındıkları alacağını, verilecek fiyatın da fındık üreticilerini mutu edeceğini söylemişti.

Mısır Fiyatlarını Açıkladı                                                                

Ahmet Eşref Fakıbaba, şimdi de mısır fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı. Fakıbaba açıklamasında yine üreticileri zor durumda bırakmayacaklarını, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından mısır fiyatlarına müdahale etme kararı alındığını, alınan bu kararla mısır üreticisinin memnun edilmesinin amaçlandığını söyledi.

Fiyatlarda Bu Yıl Düşüş Oldu

Bakan Fakıbaba mısır üretimi yapan çiftçinin şimdiye kadar ürettikleri mısırı hep uygun fiyatlardan sattıklarını, bu yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ürünün çok olması sebebiyle mısır fiyatlarında bir düşüş görüldüğünü, bu düşüşten dolayı üreticilerin mağdur olmasını engellemek için TMO’nun mısır fiyatlarına müdahale ettiğini söyledi.

Ahmet Eşref Fakıbaba, TMO tarafından fiyatlara yapılan müdahaleden sonra mısır fiyatlarının ton başına 760 lira olduğunu da açıklayarak, fiyatın üreticiler açısından hayırlı olmasını diledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.